W niedzielne popołudnie na parkiecie w Tarnowie spotkają się ekipy Grupy Azoty z Zagłębiem Lubin. Będzie to ważny mecz dla obydwu zespołów, które konkurują ze sobą w tabeli ligowej i trzy punkty w tym meczu będą niezwykle ważne.

Zagłębie w końcu się przełamało. Po 6 meczach bez wygranej, w końcu ufało się zgarnąć pełną pulę, a to za sprawą wygranej w Szczecinie 32:30. Tarnowianie natomiast Tarnowianie w ostatnich trzech spotkaniach wygrali raz z Kwidzynem u siebie oraz przegrali w Zabrzu i w Opolu. W poprzednim sezonie Zagłębie wygrało w Tarnowie 35:27, pomimo słabej pierwszej połowy, w której przegrywaliśmy 14:17.

Gospodarze tego meczu aktualnie zajmują 12 miejsce w tabeli z 6 punktami, a Zagłębie z 9-ma zajmuje 9-te miejsce. Niewątpliwie będzie to spotkanie za tzw. ,,sześć punktów”, które będzie niezwykle ważne dla obydwu ekip w kontekście końcowej tabeli. Lekkim faworytem wydaje się Zagłębie, które jest wyżej w tabeli, w poprzednim sezonie wygrało obydwa spotkania oraz jest na lekkiej fali dzięki wygranej w Szczecinie po niesamowicie trudnym spotkaniu, w którym lubinianie pokazali nie lada charakter.

Pierwszy gwizdek sędziów tego spotkania już o godzinie 15.

Transmisja: TUTAJ

Autor: Patryk Olszak