Ostatni akord w tym roku w hali lubińskiego RCS-u odbędzie się podczas meczu Zagłębia z Wybrzeżem Gdańsk. Podopieczni Jarosława Hipnera będą chcieli niewątpliwie pójść za ciosem, po bardzo ważnej wygranej na trudnym terenie w Opolu. Do Lubina przyjeżdża Wybrzeże Gdańsk, które pomimo słabego sezonu nie jest wcale wygodnym rywalem. Zapraszam do zapowiedzi spotkania.

Miedziowi w poprzednią sobotę w znakomitym stylu wygrali w Opolu, rekompensując wpadkę w meczu z MMTS-em Kwidzyn. Gdańszczanie natomiast wysoko przegrali z Orlen Wisłą Płock w swojej hali, aż 16:31. Jednakże trzeba pamiętać, że lubinianie w swojej hali wygrali tylko jedno spotkanie, które odbyło się w pierwszej kolejce w meczu z Energą MKS Kalisz. Gdańszczanie w ostatnim czasie odbili się od dna, lecz pewni swojej pozycji nie mogą być, bo np. Chrobry rozegrał tylko 9 spotkań ligowych dotychczas. To może zwiastować emocjonujące spotkanie.

W ostatnich latach Wybrzeże częściej wygrywało bezpośrednie starcia z Zagłębiem. Poprzedni sezon to tylko jeden rozegrany mecz między tymi ekipami, który zakończył się wygraną Zagłębia 24:19 we własnej hali. Jeśli chodzi o kadry zespołów, to w tym sezonie wiodącą postacią w Gdańsku jest Mateusz Jachlewski. Utytułowany zawodnik, który spędził czternaście lat w VIVE Kielce, z którym zdobył m.in. Ligę Mistrzów w 2016 roku, prowadzi grę ofensywną graczy ze stolicy województwa Pomorskiego. Będzie to starcie między dwiema wyrównanymi drużynami, które nie oddają parkietu do ostatniej sekundy.

Spotkanie z Wybrzeżem już w sobotę o godzinie 14.

Autor: Patryk Olszak