O przełamanie koszmarnej serii walczyli w sobotę szczypiorniści Zagłębia Lubin, którzy rywalizowali w Kwidzynie z miejscowym MMTS-em. Mecz o życie, który mógł wiele wnieść w kontekście utrzymania się w PGNiG Superlidze zakończył się remisem 24:24, a w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy MMTS Kwidzyn, którzy wygrali 4:3. Zapraszam do krótkiej relacji z meczu.

Na parkiet wyszły dwie drużyny, które borykają się z ogromnymi problemami. Zagłębie nie wygrało od dziewięciu spotkań oraz jest nękane problemami z kontuzjami, a nad drużyną gospodarzy wisi widmo wycofania zespołu z przyszłego sezonu PGNiG Superligi, spowodowanej przez stratę głównych sponsorów. A jeśli chodzi o samo spotkanie, to tak jak się można było spodziewać, mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie. W samej pierwszej połowie mieliśmy aż 7 razy zmianę drużyny, która prowadziła w spotkaniu. Była to typowa wymiana cios za cios, która zakończyła się ostatecznie prowadzeniem 14:13 do przerwy dla gospodarzy. Druga część spotkania rozpoczęła się lepiej dla Kwidzyna, lecz Zagłębie znów potrafiło wyjść na jednobramkowe prowadzenie 17:18 w 40 minucie gry. W 52 minucie spotkania Miedziowi wyszli na prowadzenie 20:22. Jednak końcówka należała do gospodarzy, którzy doprowadzili do remisu i o wygranym tego starcia miały zadecydować rzuty karne, których nasi szczypiorniści w tym sezonie nie wygrali jeszcze (na cztery próby, cztery przegrane). Nie inaczej było tym razem, ponieważ Zagłębie przegrywa karne 4:3.

Jest to bardzo ważny punkt w kontekście utrzymania, lecz jeszcze nie dający gwarancji, że utrzymanie się w lidze będzie łatwym zadaniem. Czekamy na wyniki innych spotkań.

MMTS Kwidzyn - MKS Zagłębie Lubin 24:24 (14:13) k. 4:3