Ciężki sezon szczypiornistów Zagłębia Lubin powoli dobiega do końca. Walka o utrzymanie wciąż trwa, a nas czeka ostatnie wyjazdowe starcie. Odbędzie się ono w Gdańsku, gdzie podopieczni Jarosława Hipnera zagrają z Wybrzeżem, które jest bezpośrednim sąsiadem w tabeli i rywalem w walce o utrzymanie. Wynik tego meczu będzie miał ogromne znaczenie na koniec sezonu.

Pierwszy punkt po 9 porażkach z rzędu zdobył nasz zespół w zeszłotygodniowym starciu w Kwidzynie z MMTS-em. Jest to jakiś punkt zaczepienia, gdzie można wiązać nadzieje, że Zagłębie zgarnie w końcu pełną pulę. Drugim argumentem może być chęć odegrania się za grudniowe starcie, gdy wygrany mecz gdańszczanie jakimś cudem zdołali wyrównać i ostatecznie wygrać po serii rzutów karnych. Należy pamiętać, że w Zagłębiu wciąż jest kilka luk, spowodowanych kontuzjami, lecz i w Wybrzeżu zwłaszcza z formą zawodników jest bardzo ciężko. Obydwa zespoły mają po 23 punkty, a także są najsłabiej punktującymi zespołami w ostatnich 5 spotkaniach.

Jeśli chodzi o personalia w zespole z Gdańska, to przede wszystkim widać Mateusza Jachlewskiego, który jest legendą polskiej Superligi. Były zawodnik Vive Kielce, z którym zdobył np. Ligę Mistrzów w 2016 roku, to jednak nie jedyna znana postać w zespole gospodarzy. Trenerem jest Mariusz Jurkiewicz, który także jest legendą polskiego szczypiorniaka. W zespole Zagłębia bardzo dobrze starcia z obydwoma zawodnikami pamięta przede wszystkim Michał Stankiewicz.

Będzie to tzw. mecz o 6 punktów, który może dać już pewne utrzymanie obydwu z zespołów. Do rozegrania zostały dwie kolejki i każdy punkt może być w tym przypadku na wagę złota, jakim będzie utrzymanie się w lidze. Na ostatnie miejsce już nie ma szans, jednak matematycznie na aktualną lokatę Stali Mielec mają ,,szansę” obydwa zespoły.

Początek starcia w Gdańsku już w sobotę 29-go maja o godzinie 14. Transmisja na stronie emocje.tv.