W tym tygodniu nie tylko żeńska drużyna Zagłębia rozpoczyna nowy sezon. Już w sobotę na hali lubińskiego RCS-u, podopieczni Jarosława Hipnera podejmą Energę MKS Kalisz. Czas przedstawić sylwetkę naszych najbliższych rywali.

W Kaliszu postawiono w pełni na polskich zawodników. Taki sam ruch zrobiono w siatkarskiej drużynie z Kalisza, gdzie wszystkie siatkarki również pochodzą z Polski. Jest to ciekawy ruch i zobaczymy jak to będzie działać na wyniki. Z klubem pożegnali się – trener: Patrik Liljestrand , jego syn Casper i Kiryl Kniazeu, którzy odeszli do Grupy Azoty Tarnów, Dzianis Krytski odszedł do Stali Mielec, a Kolya Malyarevich na ten moment nie znalazł innego klubu. Do klubu natomiast przyszło kilku zawodników, którzy mogą okazać się ciekawymi transferami i mogą okazać się siłą dodatnią dla drużyny z Wielkopolski. Na ławce trenerskiej zasiądzie Tomasz Strząbała, który w poprzednim sezonie prowadził MMTS Kwidzyn, gdzie na tym stanowisku został zastąpiony przez byłego trenera Zagłębia – Bartłomieja Jaszkę. Do grona zawodników dołączyli: Stanisław Makowiejew, który przychodzi z Chrobrego Głogów, Piotr Krępa ze Stali Mielec, gdzie był niekwestionowanym liderem, Kacper Adamski z MMTS-u Kwidzyn, Mateusz Góralski, który przychodzi z Orlenu Wisły Płock i przede wszystkim zwycięzca Ligi Mistrzów z Vive Kielce – Mateusz Kus, który przychodzi z Motoru Zaporoże.

Na papierze zespół Tomasza Strząbały wydaje się silniejszy niż w poprzednim sezonie, lecz jak w każdym meczu to parkiet wszystko zweryfikuje. Zespół Zagłębia nie różni się znacząco od poprzedniego sezonu i myślę, że z racji początku sezonu i słabego zgrania jeszcze zespołu z Kalisza, to Zagłębie można uznać za faworyta tego spotkania. W poprzednim sezonie Kaliszanie wygrywali w Lubinie, a Zagłębie odegrało się w Kaliszu, więc to może być zapowiedź emocjonującego meczu.

Zapraszamy do hali na mecz!

Autor: Patryk Olszak