Po krótkiej przerwie spowodowaną koronawirusem wśród zawodników, którzy przebywali na zgrupowaniu reprezentacji, powraca PGNiG Superliga mężczyzn. Już dziś swój mecz rozegra Zagłębie, które zmierzy się ze Stalą Mielec.

Podopieczni Jarosława Hipnera po trzech kolejkach zajmują 7 miejsce, mając 5 punktów na swoim koncie. Wygrana u siebie z MKS-em Kalisz, oraz dwie porażki po rzutach karnych w Piotrkowie Trybunalskim i w derbach z Chrobrym Głogów, to dotychczasowe wyniki Miedziowych. W najbliższym meczu będą niewątpliwie chcieli powtórzyć zdobycz punktową z meczu z Kaliszem.

W ostatniej kolejce, Zagłębie miało jechać do Puław, gdzie mieli się zmierzyć z dotychczasowym liderem ligi. Mecz został przełożony na inny termin, który jeszcze nie został oficjalnie zatwierdzony. Natomiast nasi najbliżsi rywale mieli zmierzyć się z Gwardią Opole we własnej hali.

Stalowcy w dotychczasowych 3 kolejkach zanotowali trzy porażki. W pierwszej kolejce przegrali po bardzo dobrej grze w meczu z Górnikiem Zabrze, później przegrana we własnej hali z Azotami Tarnów jedną bramką oraz wysoka porażka na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn. Na pewno przyjadą do Lubina bardzo nakręceni na to, by zdobyć w końcu pierwsze punkty w tym sezonie.

Wbrew pozorom i wynikom, które towarzyszom naszym najbliższym rywalom, to Stal nie jest wygodnym przeciwnikiem dla Miedziowych. W poprzednim sezonie Zagłębie pokonało u siebie rywali 32:23, natomiast w Mielcu w bardzo pechowy sposób przegrało 27:25, prowadząc przez większość meczu. Sezon wcześniej mierzyliśmy się razem w 4 spotkaniach, podczas których obydwa zespoły odniosły po 2 wygrane. W rundzie zasadniczej było 29:26 dla Zagłębia, 24:27 dla Stali, a w rundzie przegranych 27:26 i 26:30. Także jak widać, spotkania między tymi ekipami w ostatnim czasie są

Chłopaki grają bardzo dobrą piłkę i na pewno mecz będzie nie mniej emocjonujące niż dwa poprzednie spotkania we własnej hali. Mecz już dziś, w poniedziałek 12 października, o 17:30.

Autor: Patryk Olszak