Po wygranej w Kaliszu na podopiecznych Jarosława Hipnera czeka starcie w ramach Pucharu Polski z Azotami Puławy. Wygrany tego starcia awansuje do półfinału pucharu. Zapraszam do zapowiedzi tego meczu.

Zagłębie w poprzedniej rundzie Pucharu Polski pokonało pewnie w Legnicy drugoligową Dziewiątkę 38:22. Dziś czeka ich zdecydowanie trudniejsze spotkanie, gdyż zagrają na terenie jednego z kandydatów nie tylko do wygrania tych rozgrywek, jak także poważnego rywala dla Orlen Wisły Płock do walki o srebro Mistrzostw Polski. Miedziowi jednak nie mają zamiaru łatwo sprzedać skóry przed faworyzowanym zespołem z Puław. Azoty natomiast w poprzedniej rundzie pucharu wygrały walkowerem z Warmią Olsztyn z powodu wycofania się olsztynian z rozgrywek.

Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, to lubinianie w 2021 roku rozegrali tylko jedno spotkanie – sobotnia wygrana w Kaliszu nad miejscową Energa MKS. Azoty natomiast z przytupem weszły w ligowe rozgrywki w nowym roku, wygrywając bardzo pewnie w Głogowie z Chrobrym 44:28. Nie znaczy to jednak, że puławianie wszystko dotychczas wygrywali. Po efektownej wygranej w Głogowie, Azoty przegrały w Płocku z Wisłą 25:34 oraz z Vive Kielce 29:33. W ostatni weekend wygrali z Grupą Azoty Tarnów 38:23, budując morale przed starciem z mocniejszym przeciwnikiem jakim jest Zagłębie na tle tarnowian.

Ostatnie starcie między Azotami a Zagłębiem odbyło się 26 listopada, gdy Azoty pewnie wygrały z naszą drużyną 36:29 we własnej hali. Jak będzie tym razem? Czy Zagłębie stać na sprawienie sensacji? Pierwszy gwizdek sędziów tego spotkania już o godzinie 18.

Autor: Patryk Olszak