Przed szczypiornistami Zagłębia Lubin powrót na parkiety i oficjalne spotkania. Pierwszym z nich będzie piątkowe starcie z Chrobrym Głogów w ramach Pucharu Polski. Zapraszamy do zapowiedzi tego meczu.

Lubinianie powracają na parkiety po blisko 1,5 miesięcznej przerwie spowodowanej udziałem reprezentacji Polski na trwających jeszcze mistrzostwach Europy. Na start gratka dla kibiców, bowiem czekają nas derby regionu w ramach Pucharu Polski. Do Lubina zawita odwieczny rywal Chrobry Głogów. Będzie to doskonała okazja do poprawy nastrojów po ostatnim spotkaniu z głogowianami, gdy po rzutach karnych okazali się lepsi od naszych szczypiornistów.

Przed wznowieniem rozgrywek Zagłębie rozegrało trzy sparingi. W pierwszym pokonali przedstawiciela czeskiej ekstraklasy FC Brno 28:27. Następnie wraz z kilkoma zawodnikami Wisły Płock rozegrali dwa sparingi przeciwko Enerdze MKS Kalisz. W spotkaniu w Lubinie wygrali kaliszanie 25:29, a dzień później 27:26 wygrała nasza drużyna. Głogowianie wygrali sparingi z Brnem oraz z AZS Uniwersytetem Zielonogórskim.

W ostatnim czasie lekko mówiąc Chrobry w oficjalnych spotkaniach nie leży najlepiej podopiecznym Jarosława Hipnera. Na pewno nie są zespołem gorszym, ale w ostatnich trzech spotkaniach dwukrotnie w końcówkach spotkań głogowianie doprowadzali do rzutów karnych i w nich wygrywali. Inaczej sprawa wygląda w sparingach, gdzie to Miedziowi częściej wychodzą zwycięsko.

Spotkanie pomiędzy Zagłębiem Lubin a Chrobrym Głogów już w najbliższy piątek 28 stycznia o godzinie 14:30. Serdecznie zapraszamy!

1/16 finału Pucharu Polski

MKS Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów