Ruszyła w końcu PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych. Już pierwsza kolejka przyniosła ciekawe mecze oraz ogromną sensację na parkiecie w Szczecinie. Zapraszam do podsumowania kolejki.

MKS Zagłębie Lubin – Energa MKS Kalisz 27:25 (11:13)

Zacznijmy od meczu w Lubinie. Zagłębie pokonało w ostatecznym rozrachunku drużynę Energi MKS Kalisz 27:25, pomimo straty dwóch bramek po pierwszej połowie (11:13). Pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera jest na pewno bardzo dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami w tym nad zbliżającym się meczem derbowym z Chrobrym Głogów już za 2 tygodnie w lubińskiej hali RCS. Chłopaki pokazali charakter, który chcą oglądać kibice, a zwycięstwa nad takimi drużynami jak ta z Kalisza są obowiązkiem jeśli chcemy walczyć o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Orlen Wisła Płock 26:24 (12:12)

Po Zagłębiu trzeba wspomnieć o ogromnej sensacji, do której doszło w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń pokonała faworyzowaną Orlen Wisłę Płock. Płocczanie jak co roku mieli walczyć z Vive Kielce o tytuł mistrza kraju, a tu ogromna wpadka u jednej ze słabszych drużyn ostatnich lat w polskiej ekstraklasie sprawiła, że Wisła może sobie już na samym starcie zabrać szansę na złote medale. Tym bardziej, że kadrowo Wisła miała być najsilniejsza od dłuższego czasu. Cóż, życie jak widać pisze różne scenariusze.

Łomża Vive Kielce – Torus Wybrzeże Gdańsk 34:25 (16:14)

Zajrzyjmy do mistrzów kraju – Łomży Vive Kielce. Kielczanie na start rozgrywek podejmowali we własnej hali gości z Wybrzeża Gdańsk. O ile pierwsza połowa mogła zwiastować wyrównane spotkanie, gdzie kielczanie prowadzili do przerwy zaledwie dwiema bramkami. Natomiast druga połowa już pokazała, że gra się dwie połowy i Vive wygrało pewnie dziewięcioma trafieniami. Bohaterem spotkania był Szymon Sićko, który w swoim debiucie w żółto-niebieskich barwach rzucał ze 100% skutecznością.

MMTS Kwidzyn – SPR Chrobry Głogów 27:28 (16:15)

Zobaczmy także do naszych rywali zza między – Chrobrego Głogów. Grali oni na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn, które prowadzone jest przez prowadzącego do niedawna Zagłębie – Bartłomieja Jaszkę. Po bardzo zaciętym spotkaniu ostatecznie głogowianie wywieźli trzy punkty z trudnego zawsze dla wielu drużyn terenu na Pomorzu. Oleksandr Tilte był bohaterem tego spotkania rzucając 10 bramek i został jednocześnie liderem klasyfikacji strzelców po pierwszej serii gier.

NMC Górnik Zabrze – SPR Stal Mielec 27:25 (16:11)

Na Śląsku w hali zabrzańskiego Górnika doszło do ciekawego meczu, mimo że na papierze nic na to nie wskazywało. Pierwsza połowa pomiędzy Górnikiem a Stalą Mielec była z wyraźnym wskazaniem na zabrzan – prowadzili pięcioma bramkami. W drugiej połowie do głosu doszli mielczanie, którzy pod koniec byli bliscy doprowadzenia do sensacji i rzutów karnych, lecz pomimo remisu po 25 na osiemdziesiąt sekund przed końcem nie udało im się dopiąć swego, i ostatecznie zabrzanie wygrali dwoma trafieniami.

Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:29 (13:15)

Dwie różne połowy obejrzeli kibice, którzy zasiedli na hali w Opolu, gdzie miejscowa Gwardia podejmowała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Po pierwszej połowie gry to zawodnicy z województwa łódzkiego byli na prowadzeniu, lecz Gwardziści nie raz już udowadniali jak są mocną ekipą od kilku sezonów i także tutaj zdołali odwrócić losy spotkania i ostatecznie wygrali spotkanie z Piotrkowianinem 4-ma bramkami. Bohaterami tego spotkania był duet Mauer-Zarzycki, którzy rzucili łącznie 16 bramek, czyli blisko połowę całego zespołu.

Grupa Azoty Tarnów – Azoty Puławy 20:33 (10:16)

W teorii najnudniejszy mecz obejrzeli kibice w Tarnowie, gdzie miejscowa Grupa Azoty przegrała bardzo wysoko z wyżej notowanym rywalem z Puław aż trzynastoma bramkami. Walka jak równy z  równym trwała tylko przez pierwszy kwadrans meczu. Potem już zaczął się koncert puławian, którzy rytmicznie powiększali swoją przewagę. Do przerwy prowadzili już 6-ma bramkami, a po przerwie powiększyli swoją przewagę ponad dwukrotnie.

Autor: Patryk Olszak