Nie lada sensację sprawili szczypiorniści Zagłębia Lubin, którzy pokonali w Puławach faworyzowane Azoty 31:30, dzięki czemu awansowali do półfinału pucharu Polski. Zapraszam do przeczytania relacji z tego spotkania.

Pierwsza część spotkania zaczęła się dość wyrównanie, o czym świadczy częsta zmiana prowadzenia. Raz na prowadzeniu byli gospodarze, raz goście. Wszystko zmieniło się w 18 minucie spotkania, gdy czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał najlepszy zawodnik Azotów - Michał Jurecki. Dobrze w bramce Zagłębia spisywał się Marcin Schodowski, który kilkukrotnie zatrzymywał gospodarzy. Ostatecznie to szczypiorniści Zagłębia schodzili na przerwę przy prowadzeniu 17:14.

Druga połowa zaczęła się świetnie dla Zagłębia, którzy szybko podwyższyli wynik o kolejne dwa trafienia. Jednakże Azoty wzięły się do roboty, coraz bardziej zbliżając się do podopiecznych Jarosława HipneraW 54 minucie gry do wyrównania po 29 doprowadził Wojciech Gumiński. Jednak później wygrała koncetracja w szeregach Zagłębia, którzy ostatecznie na kilka sekund przed końcem zdobyli bramkę na 31:30 i to Miedziowi mogą cieszyć się z awansu do półfinału Pucharu Polski!

W półfinale na Zagłębie czeka Vive Kielce bądź Wisła Płock jako drużyny rozstawione. Ostatnim półfinalistą jest równie niespodziewanie Grupa Azoty Tarnów.

Autor: Patryk Olszak