Półmetek sezonu PGNiG Superligi przed nami. Na podopiecznych Jarosława Hipnera czeka wyjazdowy mecz przeciwko Wybrzeżu Gdańsk. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

W nienajlepszych humorach w ostatnim czasie znajdują się szczypiorniści Zagłębia Lubin, którzy w ostatnich sześciu spotkaniach zdobyli zaledwie punkt, w derbowym starciu przeciwko Chrobremu Głogów. Teraz nie tylko przełamanie będzie celem Miedziowych, ale także zdobycie pierwszych punktów na terenie rywala w obecnych rozgrywkach. Zadanie nie będzie proste, ponieważ przeciwnikiem naszych zawodników będzie Wybrzeże Gdańsk, które jest prawdopodobnie najbardziej nierówną drużyną w obecnych rozgrywkach PGNiG Superligi. Potrafili wygrać sensacyjnie w Zabrzu 23:22 w ostatnim meczu w Tarnowie takim samym wynikiem, a jednocześnie przegrywać w Kwidzynie, w Głogowie czy w Piotrkowie Trybunalskim.

Zagłębie ostatni raz trzy ligowe punkty w tym sezonie zdobyło 15 października w meczu przeciwko Pogoni Szczecin, gdy w hali lubińskiego RCS pokonali rywali 32:24. Ostatnia zdobyć punktowa na wyjeździe miała miejsce w… Gdańsku, gdy w ostatnim wyjazdowym spotkaniu tamtego sezonu, Miedziowi ograli rywali 28:24. Miejmy nadzieje, że historia zatoczy koło i nasi szczypiorniści znów wygrają na terenie rywali.

Spotkanie Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin już dziś o godzinie 19:30.