Niestety znakomita postawa w bramce Marcina Schodowskiego nie wystarczyła. Przegrywamy ważny mecz w Kaliszu.

Lubinianie odrobili lekcje z wcześniejszych spotkań i rozpoczęli spotkanie od prowadzenia. Oba zespoły grały bardzo dobrze i twardo w obronie, co skutkowało małą ilością bramek. Na początku  Zagłębie wygrywało 5:2, ale później do głosu doszli gospodarze i mieliśmy remis po 6. Od tego momentu oglądaliśmy wyrównaną walkę i na brak emocji nie mogliśmy narzekać. W bramce Miedziowych dwoił się i troił Marcin Schodowski, jednak to kaliszanie odrobili starty i wyszli na prowadzenie. Do przerwy Energa wygrywała różnicą dwóch bramek, więc sprawa wyniku wciąż była otwarta.

W drugiej połowie wciąż oglądaliśmy mecz defensyw i znakomite interwencje Marcina Schodowskiego. Wynik oscylował w okolicach remisu, jednak z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Lubinianie mieli swoje szanse na odwrócenie losów spotkania, jednak w decydujących momentach brakowało szczęścia, chłodnej głowy, a także sprawiedliwych decyzji sędziowskich. W ostatnich minutach Energa wyszła na trzybramkowe prowadzenie, co wystarczyło do zdobycia bardzo ważnych trzech punktów.

Energa MKS Kalisz – MKS Zagłębie Lubin 20:18 (10:8)

Energa MKS

Hrdlicka (29%), Szczecina (67%) – Góralski 8, Zieniewicz 6, M. Pilitowski 2, Krępa 2, Wróbel 1, K. Pilitowski 1, Grizelj, Bekisz, Kus, Pedryc, Kużdeba, Karpiński, Adamczyk.

Zagłębie

Schodowski (49%) – Bogacz 5, Gębala 5, Michalak 2, Krupa 2, Moryń 1, Bekisz 1, Iskra 1, Pietruszko 1, Hlushak, Adamski, Drozdalski, Stankiewicz, Hajnos.

źródło: zaglebie.lubin.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (1)


16.04.23 20:30
Jak sie gra w przewadze 2och zawodnikow i robi sie pod rzad 3 faule w ataku to efekt musi byc oplakany....

processing comment 0 0