Kilka godzin po piłkarkach ręcznych, do gry wrócą nasi szczypiorniści. Na pierwsze ligowe spotkanie w 2021 roku udadzą się do Kalisza, by zmierzyć się z miejscową Energą MKS-em. Zapraszam do zapowiedzi spotkania 14. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn.

Dla Miedziowych będzie to pierwsze ligowe spotkanie od grudnia. Zagłębie w ostatnim swoim spotkaniu ligowym przegrało ostatecznie po rzutach karnych wygrane spotkanie z Torus Wybrzeże Gdańsk. Gospodarze z Kalisza natomiast ostatnie oficjalne spotkanie rozegrali przeciwko Orlen Wiśle Płock drugiego lutego, gdy ulegli gościom z województwa Mazowieckiego 25:29. Jeśli chodzi o Zagłębie to również mają za sobą już jedno oficjalne spotkanie w tym roku - przeciwko Dziewiątce Legnica, z którą wygrali pewnie 38:22.

W ostatnim ligowym starciu między tymi drużynami padł wynik 27:25 dla Zagłębia po bardzo wyrównanym meczu. Kaliszanie na pewno będą chcieli się odegrać na podopiecznych Jarosława Hipnera. Kaliszanie są aktualnie piątą siłą ligi, a Miedziowi okupują aktualnie siódmą lokatę. Obydwa zespoły dzieli 6 punktów, stąd można się domyślić, że będzie to ciekawe spotkanie jak w 1 kolejce, podczas spotkania w Lubinie.

Transmisja spotkania już od godziny 17:30. Mecz będzie transmitowany, podobnie jak spotkanie naszych Pań, w TVP Sport.

Autor: Patryk Olszak