Koniec sezonu dla naszych szczypiornistów okazał się udany. Po bardzo zaciętym spotkaniu, podopieczni Jarosława Hipnera pokonali po raz drugi w tym sezonie Gwardię Opole - tym razem 30:26. Zapraszam do relacji z meczu.

Przed meczem można było zakładać, że będzie to wyrównane spotkanie od początku. Nie inaczej było już w trakcie meczu, gdy od pierwszych chwil obydwie drużyny rzuciły się sobie do gardeł. Zagłębie nie wyglądało już tak niemrawo jak w ostatnich meczach, a Gwardziści popełniali błędy, dzięki którym w 12 minucie spotkania Zagłębie wyszło na prowadzenie 7:6 po bramce Jakuba Morynia do pustej bramki. Kolejne minuty to szczelna obrona Zagłębia i znakomita dyspozycja Marcina Schodowskiego w naszej bramce, dzięki czemu 6 minut później było już 10:6 dla Miedziowych po bramce Michała Stankiewicza z koła. Końcowe minuty to obudzenie opolan, którzy ostatecznie doprowadzili do wyniku 15:11 do przerwy.

Druga część gry to odrodzenie Gwardii, która w trzy minuty doszła do wyniku 15:14. Zagłębie wzięło się w garść i zaczęła znów przypominać siebie w pierwszej połowie, dzięki czemu w 39 minucie mieliśmy wynik 19:15 dla Miedziowych. Gospodarze trzymali się swojej dobrej gry, co sprawiało, że coraz więcej błędów popełniali przyjezdni, dzięki czemu Zagłębie wyszło na prowadzenie 24:19 w 47 minucie spotkania. W 53 minucie za trzecią karę dwuminutową Tomasz Pietruszko otrzymał czerwoną kartkę. W końcówce goście próbowali jeszcze doskoczyć do Zagłębia tak jak w grudniowym starciu, jednak tym razem mecz zakończył się bez horroru i Miedziowi wygrali drugi raz z rzędu, tym razem 30:26. Po zakończeniu spotkania, za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymał trener Gwardii Rafał Kuptel.

MKS Zagłębie Lubin - Gwardia Opole 30:26 (15:11)

Zagłębie

Schodowski, Bartosik, Wiącek - Moryń, Chychykalo, Pietruszko, Stankiewicz, Kupiec, Adamski, Hajnos, Marciniak, Bogacz, Gębala, Sroczyk

Gwardia