W niedzielne południe w hali lubińskiego RCS doszło do starcia pomiędzy szczypiornistami Zagłębia Lubin i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Ostatecznie, po bardzo dobrym spotkaniu, zwycięsko z tego starcia wyszli podopieczni Jarosława Hipnera, którzy pokonali przyjezdnych 32:25. Zapraszam do małej relacji z tego spotkania.

Obydwa zespoły do tego spotkania przystępowały w odmiennych nastrojach. Goście z Piotrkowa jeszcze nie przegrali, a Zagłębie było po dwóch porażkach z rzędu. Na boisku natomiast od samego początku o wiele więcej koncentracji zachowywali zawodnicy Zagłębia, którzy małymi krokami próbowali budować swoją przewagę. W 6 minucie było 3:1 dla Miedziowych. Od samego początku również sporo akcji kończyło się błędami bądź faulami w ofensywie. Zagłębie prowadziło 7:4 w 15 minucie, wtedy szybko na jedną bramkę znów doszli goście z Piotrkowa, by następnie Zagłębie odskoczyło na 11:7. Końcowe minuty tej połowy to już próba utrzymania jak najwyższego prowadzenia przez gospodarzy, którzy schodzili na przerwę prowadząc 14:11. Bardzo dobrze w tej połowie grał Roman Chychykalo, który zdobył cztery bramki, lecz większość bardzo ładnej urody.

Druga połowa rozpoczęła się wyrównanie, dzięki czemu Zagłębie utrzymywało 3/4 bramkową przewagę nad przyjezdnymi. Przez całą drugą połowę rozszaleli się Marek Marciniak, Jakub Bogacz i Jakub Moryń, którzy kilkukrotnie zdobywali pięknej urody bramki, większość z nich zdobywając po pięknych zagraniach jednego z nich. W 48 minucie Zagłębie odskoczyło Piotrkowianinowi na 25:18, lecz wtedy szybko dwie bramki zdobyli goście. W Zagłębie wdała się mała nerwowość, przez co o czas poprosił Jarosław Hipner. Końcowe minuty dzięki temu były już spokojne i Zagłębie ostatecznie wygrywa 32:25. Znakomite zawody zagrał także Marcin Schodowski, który odbił blisko 50% rzutów w swoją stronę i został MVP spotkania.

MKS ZAGŁĘBIE LUBIN - PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 32:25 (14:11)