Podopieczni Jarosława Hipnera wzięli udział w turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu z Górnikiem Zabrze, udało się zwyciężyć w całej imprezie. Zapraszamy do podsumowania turnieju.

Oprócz naszej drużyny, udział w turnieju wziął wspomniany we wstępie NMC Górnik Zabrze oraz dwóch pierwszoligowców: ARGED Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz MKS Wieluń. Lubinianie w półfinale pokonali gospodarzy 29:28. Pomimo minimalnej wygranej, trzeba wziąć pod uwagę, że ostrowianie to liderzy Ligi Centralnej i są głównymi kandydatami do awansu do PGNiG Superligi.

Finał okazał się bardzo dobry dla naszej drużyny, bowiem lubinianie zdołali ograć wyżej notowanych rywali z Superligi Górnika Zabrze 30:27, prowadząc od samego początku spotkania. Trzecie miejsce zajęli gospodarze z Ostrowa Wielkopolskiego.

Mecz półfinałowy:

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – MKS Zagłębie Lubin 28:29 (14:15)

Zagłębie:

Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz 4, Moryń 1, Gębala 5, Sroczyk 4, Pietruszko 1, Hajnos 3, Bogacz 2, Drozdalski 2, Bekisz 4, Światłowski 3.

Finał:

Górnik Zabrze – MKS Zagłębie Lubin 27:30 (13:18)

Zagłębie:

Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz 3, Moryń 1, Gębala 1, Sroczyk 6, Pietruszko 2, Hajnos 3, Bogacz 5, Drozdalski 3, Bekisz 3, Światłowski 3.

źródło: Własne