Kolejny mecz i kolejny wyjazd czeka naszych zawodników. W piątej serii PGNiG Superligi zmierzymy się z jednym z kandydatów do medalu, Azotami Puławy.

Gospodarze to aktualni brązowi medaliści rozgrywek, którzy jednak w nowy sezon weszli dość średnio jak na swoje możliwości i ambicje. Co prawda puławianie w dwóch pierwszych meczach odnieśli dość pewne zwycięstwa nad zespołami z Kalisza i Kwidzyna, ale później przyszły dwie niespodziewane porażki, najpierw domowa z Gwardią Opole, a następnie wyjazdowa z MMTS-em Kwidzyn.

Ligowe niepowodzenia zawodnicy Azotów odbili sobie spotkaniem w europejskich pucharach. W meczu eliminacji EHF Ligi Europejskiej puławianie pokonali na własnym parkiecie uczestnika Final Four tych rozgrywek z poprzedniego sezonu, chorwackie RK Nexe Našice 32:26, choć w pewnym momencie zbliżali się już do dziesięciu bramek przewagi. To zwycięstwo na pewno podbudowało morale podopiecznych Roberta Lisa przed kolejnym spotkaniem o ligowe punkty.

Na przełamanie wciąż liczą zawodnicy Zagłębia. Miedziowi nie punktowali jeszcze w żadnym z czterech dotychczas rozegranych meczów, a na rozkładzie mają drużyny takie jak: Gwardia Opole, Grupa Azoty Unia Tarnów, Torus Wybrzeże Gdańsk oraz Orlen Wisła Płock. W dwóch pierwszych spotkaniach lubinianie prezentowali się dobrze, w dwóch kolejnych już słabiej, szczególnie jeśli chodzi o skuteczność.

Faworytem sobotniego starcia będą gospodarze, jednak lubinianie już nie raz w starciach z wyżej notowanym rywalem z Puław pokazywali pazur i potrafili wnieść się na wyżyny, sprawiając niespodziankę.

Sobotni mecz w Puławach rozpocznie się o godzinie 15:00. Transmisja - kliknij.

źródło: zaglebie.lubin.pl