18. serię spotkań PGNIG Superligi Mężczyzn zapoczątkuje spotkanie Zagłębia Lubin z Orlen Wisłą Płock. Mecz w hali RCS w Lubinie odbędzie się w piątek o godzinie 17:00. Zapraszamy do zapoznania się z klubową zapowiedzią tego meczu.

Lubinianie w 2022 roku jeszcze nie punktowali. Miedziowi przeplatają bardzo dobre występy, jak ten w Puławach, ze słabymi, jak ten w Piotrkowie Trybunalskim. Fakt jest jednak taki, że wliczając Puchar Polski Zagłębie przegrało w tym roku pięć meczów z rzędu, co kosztowało gospodarzy piątkowego starcia sporo. Obecnie lubinianie zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i mają tylko dwa punkty przewagi nad zamykającą stawkę Stalą Mielec.

Na przeciwnym biegunie znajdują się Nafciarze. Orlen Wisła plasuje się na drugim miejscu tuż za Łomżą Vive Kielce. Płocczanie w obecnym sezonie na 17 meczów zanotowali… 16 zwycięstw, notując jedynie minimalną porażkę z odwiecznym rywalem z Kielc.

Aktualni wicemistrzowie Polski bardzo dobrze spisują się również w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Orlen Wisła Płock wygrała osiem z dziewięciu meczów w tych rozgrywkach i przewodzi stawce, znajdują się wyżej od niemieckiego Füchse Berlin.

Co ciekawe oba zespoły, wykorzystując przerwę w rozgrywkach trenowały ze sobą dwukrotnie. Zagłębie z Wisłą spotkało się najpierw w Płocku, a później w Lubinie. Oprócz wspólnych treningów były także mecze kontrolne połączonych drużyn z Lubina i Płocka. Zespoły zmierzyły się z kadrą B Norwegii oraz Energą MKS Kalisz w sparingowych dwumeczach.

Teraz Zagłębie z Orlen Wisłą Płock zmierzą się w walce o ligowe punkty.

Transmisja w Emocje.tv.

źródło: zaglebie.lubin.pl