Po przełamaniu się w Gdańsku, naszych szczypiornistów czeka ostatni ligowy mecz. Do Lubina przyjeżdża Gwardia Opole, która będzie chciała się zrewanżować za grudniową porażkę we własnej hali. Zapraszam do zapowiedzi.

Po 10 porażkach z rzędu, Zagłębie w końcu się przełamało. Wygrana 28:24 w Gdańsku z Wybrzeżem pomaga wierzyć, że ten dość słaby sezon, będzie można jeszcze zakończyć w dobrych humorach. Dzięki wygranej w ostatnim meczu, nasz zespół także zapewnił sobie utrzymanie w Superlidze, dzięki czemu spadł kamień z serca zarówno zawodnikom i kibicom. Cieszy również fakt, że kadra Zagłębia już jest praktycznie w całości, ponieważ do grania wrócił Stanisław Gębala i kontuzjowani pozostają już tylko Kamil Drobiecki, Kamil Netz i Maciej Tokaj, który prawdopodobnie zakończy karierę zawodnika po spotkaniu z Gwardią.

W spotkaniu na początku grudnia, Zagłębie dość sensacyjnie pokonało faworyzowanych ,,gwardzistów” z Opola 25:26, dzięki czemu zakończyło rok kalendarzowy w znakomitych humorach. Oby i udało się w ten sposób ale zakończyć ten sezon. A ten sezon pomimo wszystko o wiele lepiej będą wspominać nasi przeciwnicy, którzy aktualnie są na 5 lokacie w tabeli. Nasz zespół natomiast plasuje się na 10 miejscu z 26 punktami na swoim koncie. W ostatnim starciu jakie było między tymi drużynami w naszej hali, Zagłębie pokonało w rzutach karnych Gwardię 8:7, remisując wcześniej mecz 31:31. Jeśli chodzi o ligowe starcie, to jeszcze w 2019 roku przyjezdni ograli Zagłębie 27:31.

Spotkanie Zagłębia z Gwardią w środę 2 czerwca o godzinie 19:30.

PGNiG Superliga: MKS Zagłębie Lubin – Gwardia Opole [transmisja, mecz na żywo, online, live stream, gdzie oglądać] (sport.tvp.pl). Początek transmisji od 19:10.

źródło: Własne