Po dwóch ligowych zwycięstwach przyszedł czas na zimny prysznic. Dzisiejszy mecz z MMTS-em Kwidzyn zupełnie nam nie wyszedł, o czym najlepiej świadczy fakt, iż przegraliśmy różnicą… trzynastu bramek.

Na parkiecie zobaczyliśmy drużyny, które do tej pory zgromadziły po 11. punktów, można więc było spodziewać się wyrównanego spotkania. Początek był lepszy w wykonaniu Miedziowych, którzy szybko wyszli na 2:1, jednak cztery kolejne bramki były autorstwa gości i zrobiło się 2:5. Lubinianie przełamali w końcu strzelecką niemoc za sprawą trafienia Jakuba Bogacza. Na prowadzeniu nadal pozostawali kwidzynianie, wśród których brylował Robert Orzechowski. Po kwadransie na tablicy wyników było 6:9, a na parkiecie po przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się Mikołaj Kupiec. Niespełna trzy minuty później o czas poprosił Jarosław Hipner, a Zagłębie przegrywało wówczas 7:11. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się wspomniany Mikołaj Kupiec, dla którego było to pierwsze trafienie po powrocie do gry. Miedziowym nie udało się zmniejszyć dystansu do rywali przed przerwą i po pierwszych dwóch kwadransach MMTS wygrywał w Lubinie 15:10.

Po zmianie stron goście nie zwalniali tempa. Kolejny czas dla drużyny wziął Jarosław Hipner, a miało to miejsce niespełna pięć minut od wznowienia gry. W tym czasie MMTS rzucił trzy bramki z rzędu i wygrywał już ośmioma trafieniami. Na domiar złego lubinianie grali bardzo nieskutecznie, a goście wciąż grali swoje. W 37. minucie przyjezdni prowadzili różnicą dziesięciu bramek – 20:10! Ta strata okazała się już nie do nadrobienia. Po dwóch bardzo dobrych meczach Miedziowi musieli uznać wyższość rywali. Kwidzyn był lepszy, wygrał pewnie i jak najbardziej zasłużenie.

MVP meczu: Łukasz Zakreta (MMTS)

MKS Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 22:35 (10:15)