Zagłębie Lubin poinformowało, że niektóre otrzymane we wtorek wyniki testów na obecność SARS-CoV-2 wśród zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego okazały się być pozytywne. Z tego powodu mecz 1/16 finału Pucharu Polski z Podbeskidziem Bielsko-Biała został odwołany.

Klub poinformował, że będąc w stałym kontakcie z Komisją Medyczną, już wcześniej wdrożył wszelkie niezbędne procedury, mające na celu zminimalizowanie ryzyka zarażenia się wirusem.

Osoby, których próbki dały wynik pozytywny, czują się dobrze i przejdą okres izolacji. Zawodnicy w najbliższym czasie będą trenowali indywidualnie, według specjalnie przygotowanego planu treningowego.

W związku z zagrożeniem epidemicznym mecz - 1/16 Pucharu Polski został odwołany, a PZPN o nowym terminie rozegrania spotkania poinformuje w kolejnym komunikacie. Klub zaznaczył również, że będzie wnioskował o przełożenie spotkania 9. kolejki, w którym Zagłębie zmierzy się, podobnie jak w meczu pucharowym, z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

źródło: Własne, zaglebie.com