mkszaglebie.pl

Według naszych informacji, Zagłębie Lubin porozumiało się z NK Osijek w sprawie transferu definitywnego Damjana Bohara. Do Zagłębia zmierza także potencjalny następca reprezentanta Słowenii.

NK Osijek było bardzo zdeterminowane, by pozyskać Damjana Bohara. Chorwacki klub, którego trenerem jest były szkoleniowiec Lecha Poznań Nenad Bjelica składał kilka ofert, ale dopiero czwarta została przez Zagłębie Lubin zaakceptowana. Nie znamy dokładnej kwoty, jednak według informacji, które udało nam się ustalić, kwota transferowa jest odrobinę wyższa, niż 650 000 euro, czyli wartość oferty numer trzy. Według informacji Super Expressu, Damjan Bohar w nowym klubie może liczyć na zarobki na poziomie czołowych polskich klubów - jak Legia Warszawa czy Lech Poznań. Skrzydłowy ma podpisać z NK Osijek trzyletni kontrakt, w ramach którego ma zarabiać ok. 30 tys. euro miesięcznie.

Damjan Bohar to jeden z najlepszych obcokrajowców grających w Zagłębiu Lubin w ostatnich latach. Do tej pory rozegrał dla "Miedziowych" 78 meczów, w których zdobył aż 27 bramek i zanotował 14 asyst. Jak na skrzydłowego jest to wynik naprawdę obiecujący i w przypadku odejścia Bohara, Zagłębie zapewne jego brak odczuje.

Zastąpić Bohara ma Albańczyk Valon Ethemi. 23-letni uniwersalny pomocnik FK Kukësi, który na początku sierpnia zjawił się nawet w Lubinie, ale ostatecznie nie podpisał z naszym klubem kontraktu. Wówczas na przeszkodzie stanęły sprawy związane z koniecznością zapłaty ekwiwalentu za wyszkolenie, a na taki obrót sprawy nie chciało się zgodzić Zagłębie, które myślało, że pozyskuje zawodnika za darmo. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Według naszych informacji klub ogłosi pozyskanie Valona Ethemiego po 3 października, czyli po jego urodzinach. Wówczas piłkarz skończy 23 lata i nie będzie trzeba za niego płacić. Okno transferowe w Polsce trwa do 5 października.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)18.09.2020 15:22
No to pewnie Zivcowi odechce sie grać
18.09.2020 11:14
Szkoda i to bardzo ale dostanie lepszą kasę więc go doskonale rozumiem. Ważne aby kasa z jego transferu oraz Białka nie rozeszła się tylko aby kupić ze dwóch młodych wyróżniających sie i ich ogrywać aby za parę lat zarobić na nich. Lepiej jak młody będzie się ogrywał i robił błędy niż te błędy będzie za 5 razy większą kasę popełniał bałkański emeryt.
18.09.2020 10:54
Andrzej Andrzej jakie za rok tych pieniędzy jak z nie ma w klubie :-) . Kupią dwie nowe zastawy do bursy może coś do klubu i powiedzą nie ma kasy rozeszła się :-) . Oczywiście te uśmiechy to sarkazm :-( bo prawda jest taka że dochodzimy powoli do równi pochyłej :-(

Edytowano : 2020-09-18 10:55:02

Już nie ma w klubie
18.09.2020 08:08
Z bolem serca ale tak byc musialo Dzieki Bohar za te 80 meczy gole i asysty
17.09.2020 21:30
Wyprzedaż! Czym to się zakończy?Tłumaczą nam ,że nie stać nas na przedłużenie kontraktów bo jesteśmy biedniejsi od Piasta czy Rakowa.Za rok pieniądze z transferów sie rozejdą,nie będzie już kogo sprzedać,kasy z biletów nie będzie bo 1000 kibiców to już będzie sukces a na sponsorów nie ma co liczyć bo medialność zero.Jeżeli o to chodzi prezesowi ze Śląska i zarządowi warszawsko-gdańskiemu to gratuluje.