Według naszych informacji, Zagłębie Lubin porozumiało się z NK Osijek w sprawie transferu definitywnego Damjana Bohara. Do Zagłębia zmierza także potencjalny następca reprezentanta Słowenii.

NK Osijek było bardzo zdeterminowane, by pozyskać Damjana Bohara. Chorwacki klub, którego trenerem jest były szkoleniowiec Lecha Poznań Nenad Bjelica składał kilka ofert, ale dopiero czwarta została przez Zagłębie Lubin zaakceptowana. Nie znamy dokładnej kwoty, jednak według informacji, które udało nam się ustalić, kwota transferowa jest odrobinę wyższa, niż 650 000 euro, czyli wartość oferty numer trzy. Według informacji Super Expressu, Damjan Bohar w nowym klubie może liczyć na zarobki na poziomie czołowych polskich klubów - jak Legia Warszawa czy Lech Poznań. Skrzydłowy ma podpisać z NK Osijek trzyletni kontrakt, w ramach którego ma zarabiać ok. 30 tys. euro miesięcznie.

Damjan Bohar to jeden z najlepszych obcokrajowców grających w Zagłębiu Lubin w ostatnich latach. Do tej pory rozegrał dla "Miedziowych" 78 meczów, w których zdobył aż 27 bramek i zanotował 14 asyst. Jak na skrzydłowego jest to wynik naprawdę obiecujący i w przypadku odejścia Bohara, Zagłębie zapewne jego brak odczuje.

Zastąpić Bohara ma Albańczyk Valon Ethemi. 23-letni uniwersalny pomocnik FK Kukësi, który na początku sierpnia zjawił się nawet w Lubinie, ale ostatecznie nie podpisał z naszym klubem kontraktu. Wówczas na przeszkodzie stanęły sprawy związane z koniecznością zapłaty ekwiwalentu za wyszkolenie, a na taki obrót sprawy nie chciało się zgodzić Zagłębie, które myślało, że pozyskuje zawodnika za darmo. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Według naszych informacji klub ogłosi pozyskanie Valona Ethemiego po 3 października, czyli po jego urodzinach. Wówczas piłkarz skończy 23 lata i nie będzie trzeba za niego płacić. Okno transferowe w Polsce trwa do 5 października.

źródło: Własne