mkszaglebie.pl

Wszystko wskazuje na to, że transfer Valona Ethemiego do Zagłębia Lubin wysypał się na ostatniej prostej. Sprawa nie jest oczywiście w stu procentach przesądzona, ale gracz z Albanii prawdopodobnie nie zagra w Lubinie.

Kilka dni temu Zagłębie Lubin na swoich mediach społecznościowych dodało informację, że albański pomocnik Valon Ethemi przechodzi testy medyczne i jeśli będą one pozytywne, to skrzydłowy zwiąże się z "Miedziowymi" trzyletnim kontraktem. My także informowaliśmy o tym TUTAJ.

Ethemi testy medyczne przeszedł pozytywnie, ale nie podpisał kontraktu i na kilka dni sprawa przycichła. Według naszych informacji, o tym, że Valon - przynajmniej jak na razie - nie jest piłkarzem Zagłębia Lubin, zdecydowały względy finansowo-proceduralne. Kontrakt Albańczyka z FK Kukesi wygasł z końcem poprzedniego sezonu, więc piłkarz może dołączyć do innej drużyny na zasadzie wolnego transferu. W przypadku Ethemiego trzeba było jednak wziąć pod uwagę, że za zawodnika, który na określonych zasadach przechodzi do innego do końca sezonu, w którym skończył on 23 lata, poprzedniemu klubowi (lub klubom) należy się ekwiwalent za wyszkolenie - i to nawet, gdy wolny transfer ma miejsce po wygaśnięciu kontraktu. Valon Ethemi 23 lata kończy w październiku. Podobną sytuację mieliśmy, gdy Zagłębie Lubin na rzecz Lechii Gdańsk opuszczał Jarosław Kubicki - nam także należał się ekwiwalent, mimo że "Kebsi" trafił do Gdańska jako wolny zawodnik. 

Przez kilka dni piłkarz był w Polsce, ale jak zauważył jeden z kibiców na Instagramie, Ethemi wrócił w rodzinne strony i zameldował się u fryzjera... w Macedonii Północnej. Może to oznaczać, że albo zdjęcie jest stare lub piłkarz wrócił do domu i Zagłębie Lubin nie zdecyduje się na wyłożenie za niego pieniędzy.

Jak się sprawa transferu potoczy? Nie wiadomo, ale na pewno będziemy monitorować temat.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)11.08.2020 11:59
Jeśli Zagłębie tego nie sprawdziło przed jego przelotem, no to troszkę wstyd.
11.08.2020 00:02