W samej końcówce sezonu Zagłębie Lubin się przebudziło i zapewniło sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Zadowolony z takiego obrotu spraw jest trener Piotr Stokowiec, który wyczekuje meczu z Lechem i zapewnia, że zespół chce się pokazać w starciu z mistrzem Polski z dobrej strony i zamierza zdobyć trzy punkty.

- Będzie to z pewnością fajne, nowe doświadczenie i wyzwanie - sprawdzić się na tle nowego Mistrza Polski. Myślę, że z obu drużyn zeszła taka presja i to też będzie interesujące zobaczyć, jak reagują moi zawodnicy, nawet pod kątem przyszłości, przydatności w nowym sezonie. Nieczęsto gra się przed taką publiką, ponad 40 tysięcy kibiców już jest zapowiedzianych. Szykuje się fajne przeżycie, fajny mecz i na pewno jedziemy podtrzymać tę naszą dobrą passę, którą pokazaliśmy w ostatnich meczach. Jesteśmy w dobrej dyspozycji i chcemy pokazać dobrą grę i przywieźć z Poznania 3 punkty - mówił przed pojedynkiem z Lechem Poznań szkoleniowiec "Miedziowych", Piotr Stokowiec.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 21-05-2022, 17:30