W przedostatniej kolejce ligowej zagramy u siebie z Pogonią Szczecin, czyli zmierzymy się z drużyną, która walczy o to, by na koniec sezonu zająć drugie miejsce w ligowej stawce. My także mamy swój cel, bo choć zadanie jest ciężkie, to nadal mamy matematyczne szanse na zajęcie czwartego miejsca w lidze, które wobec wygrania przez Raków Częstochowa Puchar Polski, które gwarantuje możliwość gry w eliminacjach UEFA Conference League.

Bilans pojedynków obydwu drużyn jest wyjątkowo wyrównany. Pogoń odniosła dotychczas o jedno zwycięstwo więcej aniżeli Zagłębie. „Portowcy” zwyciężali piętnastokrotnie, 20 razy padał remis, a lubinianie wygrywali w czternastu spotkaniach. Ostatni mecz zakończył się zwycięstwem naszych piątkowych rywali. W ubiegłorocznej batalii długo broniliśmy się grając w osłabieniu, ale w końcówce meczu gola na wagę zwycięstwa Pogoni Szczecin zdobył Michał Kucharczyk.

Po 28. kolejkach PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin zajmuje 6. pozycję w lidze z dorobkiem 40 punktów. Lubinianie tracą do miejsca gwarantującego puchary dwa punkty, więc jeśli myślą o grze w Europie, to muszą do końca sezonu wygrać po pozostałe dwa mecze i liczyć na pozytywne ułożenie się wyników w pozostałych meczach.

Nasz piątkowy rywal ma na swoim koncie 51 punktów i znajduje się obecnie na miejscu numer 3. Portowcy mają już zapewniony co najmniej brązowy medal, jednak wobec tego, że tracą zaledwie dwa oczka do drugiego w tabeli Rakowa Częstochowa, będą w ostatnich dwóch spotkaniach grać o pełną stawkę.

W spotkaniu z Pogonią Szczecin nie zagra na pewno Lorenco Šimić, który narzeka na problemy ze zdrowiem. Nieznana jest nadal sytuacja Sašy Živca, który wiosną jeszcze nie zagrał.

W zespole Zagłębia nikt nie musi pauzować za kartki, ale mamy wielu zawodników, którzy są o jedną kartkę od zawieszenia – mowa o takich graczach jak: Patryk Szysz, Kamil Kruk, Jakub Żubrowski, Dejan Drazić.
Portowcy będą musieli sobie radzić bez Alexandra Gorgonia, Pawła Cibickiego i Huberta Matyni. Na żółte kartki muszą uważać: Sebastian Kowalczyk, Jakub Bartkowski, Luis Mata, Konstantinos Triantafyllopoulos i Luka Zahovič.

Mecz Zagłębia z Pogonią poprowadzi Piotr Lasyk. W obecnym sezonie 42-letni arbiter sędziował w dwóch spotkaniach z udziałem "Miedziowych". Pełną obsadę sędziowską możecie sprawdzić tutaj.

Wszystkich sympatyków Zagłębia tradycyjnie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej zabawie #TyperMKSWasze typy możecie oddawać do 20:30, a więc do momentu rozpoczęcia spotkania.