W poniedziałek „Miedziowi” zmierzą się na Stadionie Zagłębia z Radomiakiem Radom, w którego barwach występuje Leândro. 33-letni zawodnik jest bez wątpienia bardzo ciekawą postacią.

Leândro Rossi Pereira urodził się 26 listopada 1988 roku w Andradinie w Brazylii. Od 28 czerwa 2021 roku ma również obywatelstwo polskie. Występuje w formacjach ofensywnych – może grać na pozycji numer 9, na skrzydle oraz jako fałszywy napastnik.

Swoją karierę rozpoczął w ojczyźnie w klubie AE Araçatuba. Następnymi przystankami w jego przygodzie z futbolem były Rio Verde oraz Mixto EC. Nie widząc większych szans na poważne granie w Brazylii, zawodnik przeniósł się do Polski. Jego pierwszym klubem w sezonie 2010/2021 był IV-ligowy Zawisza Rzgów. W tym zespole przez dwie rundy zaprezentował się z dobrej strony, dzięki czemu, już na poziomie III ligi, przeniósł się do innego zespołu, którego jest ikoną po dziś dzień – czyli Radomiaka Radom. W barwach tej drużyny rozegrał aż 296 meczów, zdobył 116 goli. Z Radomiakiem w latach 2012–2021 awansował z rozgrywek III ligi aż do ekstraklasy, w dodatku sześciokrotnie na koniec sezonu był najlepszym strzelcem swojego zespołu i dwukrotnie zostawał królem strzelców w II lidze.

Leândro, dzięki swoim ponad 100 zdobytym bramkom, został najskuteczniejszym piłkarzem klubu po 1945 roku.

Przeciwko Zagłębiu ten piłkarz jeszcze nie zagrał, mamy więc nadzieję, że w poniedziałkowy wieczór nie poprawi on swojego dorobku bramkowego kosztem „Miedziowych”.

#9 Leândro

• Data i miejsce urodzenia: 26 listopada 1988 r. Andradina (Brazylia)
  • Pozycja na boisku: środkowy napastnik / skrzydłowy / fałszywy napastnik
  • Wiodąca noga: lewa
  • Numer na koszulce: 9
  • Poprzednie kluby: AE Araçatuba, Rio Verde, Mixto EC, Zawisza Rzgów.

Zagłębie Lubin - Radomiak Radom

Stadion Zagłębia 22-11-2021, 18:00