mkszaglebie.pl

Podopiecznych Jarosława Hipnera czeka ciężkie zadanie. Czeka ich starcie w Płocku, z pretendentem do zdetronizowania Łomży Vive Kielce na mistrzowskim tronie. Jednak jak pokazał poprzedni sezon, nie jest to drużyna poza zasięgiem innych ligowców, zatem można śmiało wierzyć, że nasz zespół powalczy w Płocku o niespodziankę. Zapraszam do zapowiedzi tego meczu.

Historia ostatnich lat w starciach z ,,Nafciarzami” lekko mówiąc nie jest po naszej myśli. Ostatnie zwycięstwo z Wisłą miało miejsce w 2009 roku, gdy w Orlen Arenie ,,Miedziowi” wygrali 31:27. Od tamtego czasu każdy pojedynek wygrywali przeciwnicy z Mazowsza. Poprzedni sezon to dwie wygrane Wisły - 31:25 w Płocku i 22:32 w Lubinie.  

W tym sezonie ,,Nafciarze” są, póki co bezbłędni. Pokonali Dotychczas MMTS Kwidzyn, Stal Mielec, Wybrzeże Gdańsk oraz we wtorek wywieźli trzy punkty z Tarnowa po starciu z miejscową Unią. W ich składzie można znaleźć takich zawodników jak Michał Daszek, Adam Morawski czy Przemysław Krajewski, którzy są aktualnymi reprezentantami Polski, ale także Niko Mindegię czy Lovro Mihicia, którzy stanowią o sile tego zespołu już od dłuższego czasu. 

Zagłębie natomiast notuje, póki co sezon w kratkę. Wygrali w pierwszej kolejce ze Stalą Mielec 25:23, następnie ulegli w Tarnowie 27:28, przegrali także we własnej hali z Azotami Puławy 27:36, a w ostatnim meczu pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 32:25. Jednak świetna dyspozycja Marcina Schodowskiego z meczu na mecz, oraz dobra gra Marka Bartosika pozwala wierzyć, że po rozegraniu dobrego spotkania, będzie można zawalczyć o niespodziankę w tym meczu, bądź dobry rezultat.  

Starcie pomiędzy Orlen Wisłą Płock a MKS Zagłębiem Lubin już w sobotę 9 października o g. 13:20. Transmisja TVP Sport. 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!