W 6. kolekcje PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało u siebie Górnik Zabrze 2:0. To powtórka z rozrywki, bo w ubiegłym sezonie lubinianie wygrali także w dwóch meczach z zabrzanami właśnie 2:0. Dzięki zwycięstwu Zagłębie jeszcze bardziej zbliżyło się do czołówki ligowej tabeli.

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Szczerze trzeba przyznać, że obie drużyny zawiodły i znacznie więcej można było spodziewać się po klubach, które przed spotkaniem zajmowały pozycję 4. i 1.

W 11. minucie meczu ładnie z piłką zabrał się Patryk Szysz. Bardzo mocno dograł przed bramkę Martina Chudego, ale jego podania nie przeciął Samuel Mráz. Wspomniany Słoweniec w 32. minucie pojedynku wyszedł sam na sam z Chudym, w dość niezdarny sposób go minął, strzelił celnie do bramki, ale wynik się nie zmienił. Sędzia odgwizdał spalonego, a sędziowie VAR tę decyzję podtrzymali.

W 39. minucie zaczęło się na dobrą sprawę granie. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy Saša Živec zdobył gola dla Zagłębia Lubin. Słoweniec otrzymał piłkę od Filipa Starzyńskiego, w polu karnym założył siatkę Przemysławowi Wiśniewskiemu, uderzył po krótkim rogu po ziemi, z czym nie poradził sobie Martin Chudy.

To nie był jednak koniec strzelania w tej części gry. W 45. minucie Samuel Mráz powalczył w środku boiska, następnie Łukasz Poręba zagrał fantastyczną piłkę do Patryka Szysza, ten wygrał walkę o pozycję i w sytuacji sam na sam pokonał Martina Chudego. Do przerwy prowadziliśmy więc 2:0. Czy było to wynik zasłużony? Ciężko jednoznacznie ocenić. Na pewno goście także nie stworzyli takich sytuacji, by mogli mocno narzekać na niesprawiedliwość losu.

W drugiej połowie, szczególnie w dłuższych fragmentach, lepiej grali goście. Widać było, że to my mamy wynik po swojej stronie i to rywal musi więcej się napocić, by strzelić choćby kontaktowego gola.

Górnik Zabrze wysłał nam kilka ostrzeżeń - między innymi za sprawą Jesusa Jimenza oraz Alexa Sobczyka, ale w sobotni wieczór albo dopisywało nam szczęście, albo dobrze broniliśmy. Niestety, w drugim kwadransie drugiej części gry widać było naszą rozpaczliwą obronę, ale na szczęście goście nie umieli wbić piłki do bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna. Mimo tego, że w drugiej połowie mieliśmy ewidentną zadyszkę i goście mieli lepsze sytuację, to w 80. minucie mogliśmy prowadzić 3:0. Po rajdzie Dejana Dražicia piłkę otrzymał Živec, dograł w pole karne do Poręby, któremu piłkę sprzed nosa sprzątnął Ryczkowski. Zaledwie pięć minut później mieliśmy kolejną groźną sytuację. Tym razem Dražić podał do Sirka, ten w sytuacji sam na sam z Chudym niestety uderzył za lekko i trafił wprost w bramkarza.

Do końca wynik nie uległ zmianie i Zagłębie Lubin pokonało ostatecznie Górnik Zabrze 2:0. Lubinianie pozostali tym samym niepokonani na własnym boisku.

Gratulacje!

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze