W zeszły piątek na Stadionie Zagłębia ruszyła produkcja maseczek ochronnych, które zostaną przekazane do osób narażonych, między innymi kierowców autobusów KGHM i komunikacji miejskiej, a także pracowników marketów oraz osób starszych.

reklama

- Jesteśmy klubem, który od wielu lat stara się pomagać lokalnej społeczności, realizując wiele działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku mamy sytuację wyjątkową. Widząc to, co się dzieje nie tylko w naszym mieście, wpadliśmy na pomysł uszycia maseczek ochronnych. Chcemy pomóc w ten sposób mieszkańcom regionu miedziowego, którzy w obliczu epidemii są szczególnie narażeni na możliwość zarażenia się wirusem Covid - 19. Maseczki, których zrobimy na początek co najmniej kilkaset, są w naszych barwach i będą przekazane lokalnej społeczności. - zapewnia Magdalena Berkowska, dyrektor działu sprzedaży, reklamy i sponsoringu Zagłębia Lubin.

Jak czytamy w informacji prasowej Zagłębia Lubin, pierwsza partia trafi do potrzebujących w poniedziałek 30 marca. W kolejnych dniach pracownicy klubu przygotują kolejne maski dla potrzebujących.

źródło: zaglebie.com