W poniedziałkowy wieczór Zagłębie Lubin zmierzy się z Lechią Gdańsk. Będzie to 37. starcie obu ekip w historii. Przed tym spotkaniem sprawdziliśmy, jak wygląda bilans bezpośrednich potyczek "Miedziowych" z gdańszczanami. Przypominamy także ostatni mecze, który zakończył się podziałem punktów.

W przeszłości obie ekipy spotykały się ze sobą 36 razy. Bilans spotkań jest zdecydowanie bardziej korzystny dla drużyny z Gdańska, która wygrała z nami 18 razy. „Miedziowi” zwyciężyli 8-krotnie, padło również 10 remisów.

Po raz ostatni "Miedziowi" podejmowali Lechię Gdańsk w 31. kolejce gier minionego sezonu. Wówczas na Stadionie Zagłębia padł remis 2:2, a sam mecz był całkiem emocjonujący. Gdańszczanie szybko, bowiem w 7. minucie, objęli prowadzenie za sprawą trafienia samobójczego Aleksa Ławniczaka. Sytuacja zespołu prowadzonego przez Piotra Stokowca pogorszyła się jeszcze w 33. minucie, kiedy Flavio Paixao podwyższył prowadzenie Lechii. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 2:0 dla klubu z Trójmiasta. Po przerwie strzelało już tylko Zagłębie. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Szysz, natomiast czternaście minut później stan rywalizacji wyrównał Filip Starzyński. Do końcowego gwizdka arbitra nic nie uległo już zmianie. Zagłębie Lubin dodało do swojego ówczesnego dorobku punktowego jedno oczko, ale nie mogło być zadowolone z rozstrzygnięcia tego spotkania.

Bilans Zagłębie - Lechia

Zwycięstwa Zagłębia: 8.

Remisy: 10.

Zwycięstwa Lechii: 18.

 

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

Stadion Zagłębia, Lubin 24-10-2022, 20:30
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 14. kolejka

0:3
(0:1)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)