Piątkowe starcie Zagłębia Lubin ze Stalą Mielec będzie 24. potyczką obydwóch drużyn w historii. Kto częściej sięgał po komplet punktów?

Bilans przemawia za "Miedziowymi". Zagłębie wygrało wszak jak dotychczas trzynaście meczów z mielczanami. Stal zwyciężała za to zaledwie czterokrotnie, natomiast sześć razy oba zespoły dzieliły się "oczkami".

Ostatni pojedynek lubinian ze Stalą miał miejsce 4 listopada 2023 roku i zakończył się porażką Zagłębia aż 0:3. Na listę strzelców dla ówczesnych podopiecznych Adama Majewskiego wpisywali się Piotr Wlazło, Said Hamulić oraz Piotr Żyła. To właśnie po tej dotkliwej przegranej pracę w klubie ze stolicy polskiej miedzi stracił Piotr Stokowiec.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w piątkowy wieczór.

Bilans Zagłębie - Stal

Zwycięstwa Zagłębia: 13.