Bez niespodzianek - na szczęście - obyło się w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie w meczu 1/32 finału Pucharu Polski Zagłębie Lubin pokonało miejscowy Świt 3:1. Dzięki wygranej awansowaliśmy do 1/16 finału tych rozgrywek.

Przed meczem każdy inny wynik niż wysokie zwycięstwo Zagłębia Lubin traktowany byłby jako kompromitację. Oczywiście, w futbolu wszystko może się zdarzyć, ale wstydu, jakiego najedliśmy się po porażkach w Morągu i Kobylinie, nikt nawet nie chce wspominać, dlatego gładkie zwycięstwo było jedynym akceptowalnym scenariuszem.

Już w 4. minucie meczu mogliśmy wyjść na prowadzenie, jednak gol Filipa Starzyńskiego nie został uznany – arbiter w tej sytuacji - niestety - dopatrzył się pozycji spalonej.

Na szczęście już dwie minuty później sztuka pokonania bramkarza rywali naszym zawodnikom się udała. W polu karnym Świtu doszło do małego zamieszania, najlepiej odnalazł się tam Jakub Żubrowski, oddał strzał lewą nogą, po którym piłka zatrzepotała w siatce. Było to premierowe trafienie Kuby w barwach Zagłębia.

W kolejnych minutach Zagłębie Lubin było drużyną lepszą, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje pod bramką Mateusza Prusa – bramkarza niegdyś testowanego w naszym klubie.

Jeszcze przed przerwą Lubomira Guldana pięknym podaniem obsłużył Filip Starzyński, ale po strzale głową naszego kapitana piłka minimalnie minęła bramkę.

Na początku drugiej części gry szybko mogliśmy podwyższyć prowadzenie – swoje sytuacje mieli Filip Starzyński oraz Damjan Bohar, ale w obu przypadkach zabrakło zimnej krwi i większej dokładności. W kolejnych minutach gra była dość wyrównana, ale jeśli już ktoś podchodził bliżej pola karnego rywala, to było to Zagłębie.

Na kwadrans przed końcem spotkania stało się to, czego się wszyscy obawiali – Świt wykorzystał swoją sytuację i doprowadził do wyrównania za sprawą Michała Drewnowskiego. Na szczęście taki stań rzeczy nie utrzymał się długo. Zaledwie trzy minuty po stracie gola, ponowne prowadzenie dał nam Jewgienij Baszkirow, który wykorzystał podanie „Figo”

To nie był koniec strzelania na dziś. W 84. minucie na 3:1. gola strzelił jeszcze Damjan Bohar, dzięki czemu ostatnie minuty były bardziej spokojne.

Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 i zameldowało się w 1/16 finału Pucharu Polski.

13 sierpnia 2020, 16:00 - Nowy Dwór Mazowiecki (Stadion Miejski)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 Zagłębie Lubin

bramki: Drewnowski 75 - Żubrowski 6, Baszkirow 78, Bohar 84

żółte kartki: Jończy, Bartolewski, Guldan, Balić.