mkszaglebie.pl

Zapraszamy do zapoznania się z drugim w sezonie 2020/21 podsumowaniem tego, jak radzą sobie młodzi zawodnicy wypożyczeni z Zagłębia.

Michał Bogacz

Lewy lub środkowy obrońca Michał Bogacz przebywa na wypożyczeniu w Motorze Lublin – beniaminku II ligi. Dotychczas 19-latek wystąpił w czterech spotkaniach II ligi, jednak tylko raz w pełnym wymiarze czasowym. W pozostałych spotkaniach dwukrotnie zasiadał na ławce rezerwowych, dwukrotnie również nie znalazł się w kadrze meczowej. W przyszłej kolejce Motor Lublin podejmie Bytovię Bytów, w której na wypożyczeniu występuje inny zawodnik Zagłębia – Jakub Ryś.

Jakub Ryś

21-letni ofensywny pomocnik został wypożyczony do II-ligowej Bytovii we wrześniu, wcześniej w sezonie 2019/20 Ryś występował w III-ligowym MKS-ie Kluczbork. Dotychczas wystąpił w siedmiu spotkaniach II ligi, w których jeden raz udało się mu wpisać na listę strzelców. Wychowanek Zagłębia zanotował także jedną asystę.

Kacper Bieszczad

Urodzony 11 września 2002 roku bramkarz jest jednym z największych talentów lubińskiej akademii. W poprzednim sezonie, jeszcze jako 17-latek, Bieszczad w starciu z krakowską Wisłą zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie. Obecnie Bieszczad przebywa na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów, gdzie prezentuje się co najmniej solidnie, będąc pierwszym wyborem trenera Ivana Đurđevicia. Dotychczas wystąpił w siedmiu spotkaniach, w których wpuścił dziesięć bramek, dwukrotnie zachował też czyste konto.

Adam Borkowski

Sezon 2020/21 Borkowski rozpoczął jeszcze w barwach Zagłębia, występując trzykrotnie w III-ligowych rezerwach, następnie jednak zdecydował się na przenosiny do polkowickiego Górnika, w którym wystąpił w siedmiu spotkaniach, zanotował przy tym jedną asystę.

Filip Baranowski

Drugim wypożyczonym z Zagłębia zawodnikiem, który występuje w obecnym sezonie w barwach Górnika Polkowice jest Filip Baranowski. Ofensywny pomocnik, podobnie do „Bąbla” został wypożyczony do końca obecnej kampanii. W tym sezonie Baranowski wystąpił w ośmiu spotkaniach II ligi, w których trafiał do sitaki rywali polkowiczan dwukrotnie.

 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!