Zagłębie Lubin kończy zimowy obóz przygotowawczy w Belek. Lubinianie w ostatnim sparingu rozgrywanym w Turcji zremisowali 1:1 z Łudogorcem Razgrad - aktualnym mistrzem, zdobywcą superpucharu, a obecnie wiceliderem bułgarskiej ekstraklasy. Gole w spotkaniu zdobyli Filip Starzyński oraz Bernard Tekpetey.

Piłkarze trenera Waldemara Fornalika nie mogli sobie wymarzyć lepszego wejścia w mecz. Już w pierwszej minucie boiska z prawej strony szarżował Kacper Chodyna, dograł w pole karne, a w tym miejscu znalazł się Filip Starzyński, który pewnie pokonał bramkarza bułgarskiego zespołu. Nasi rywale z Bułgarii mogli wyrównać po upływie kwadransa, gdy oko w oko z Jasminem Buriciem stanął jeden z graczy rywali, ale dobrze i przede wszystkim skutecznie bronił nasz golkiper. Również w 28. minucie Burić nie miał większych problemów z obronieniem strzału Dominika Jankowa. Optyczną przewagę mieli zawodnicy Łudogorca Razgrad i udokumentowali ją golem w 40. minucie spotkania, gdy do siatki „Miedziowych” trafił Bernard Tekpetey. Do przerwy było więc 1:1.

W drugiej połowie nie działo się zbyt wiele i z piłką przy nodze częściej byli nasi oponenci. Bardzo groźnie pod naszą bramką było, gdy strzał Kiriła Despodowa zablokował Mateusz Bartolewski, a następnie, gdy uderzenie wspomnianego Despodowa wybronił dobrze Kacper Bieszczad. Lubinianie byli w stanie odpowiedzieć jedynie niezłą akcją Tomasza Pieńki, który po wyprowadzenie w pole dwóch rywali uderzył jednak wprost w bramkarza oraz strzał z rzutu wolnego Łukasza Łakomego, który był jednak niecelny.

Mecz z Łudogorcem Razgrad zakończył się remisem 1:1. Był to ostatni sparing „Miedziowych”, który zaplanowano na obóz w Turcji. Bilans podopiecznych Waldemara Fornalika to dwa zwycięstwa, trzy remisy i zero porażek. Lubinianie wrócą 20 stycznia do Lubina, gdzie po krótkim odpoczynku będą kontynować przygotowania do ligi na własnych obiektach.

19 stycznia 2023, 16:00 - Belek (Cornelia Sports Center)

Zagłębie Lubin 1:1 Łudogorec Razgrad

bramki: Filip Starzyński 1 - Bernard Tekpetey 40

Zagłębie Lubin

1. Jasmin Burić (46, 89. Kacper Bieszczad) - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 77. Mateusz Bartolewski (60, 43. Mateusz Grzybek) - 26. Kacper Chodyna (78, 9. Tornike Gaprindaszwili), 6. Tomasz Makowski, 99. Łukasz Łakomy, 18. Filip Starzyński (46 21. Tomasz Pieńko), 39. Damjan Bohar (60, 7. Saša Živec) - 19. Rafał Adamski (70, 15. Martin Doležal).

Łudogorec Razgrad

(I połowa) 12. Simon Sluga - 16. Aslak Witry, 22. Franco Russo, 24. Olivier Verdony, 14. Denny Gropper - 17. Jorginho, 23. Show, 30. Pedro Naressi, 64. Dominik Jankow, 37. Bernard Tekpetey - 10. Matias Tissera. (II połowa) 1. Sergio Padt - 5. Georgij Terizjew, 32. Ihor Płastun, 61. Dinis Almeida - 11. Kirił Despodow, 8. Claude Gonçalves, 6. Jakub Piotrowski, 20. Nonato, 90. Spas Delew, 3. Anton Nedjałkow - 9. Thiago Santos.

żółte kartki: Makowski, Kłudka - Gropper, Show.