We wtorkowy wieczór Zagłębie II Lubin mierzyło się z Foto-Higieną Gać, 16. siłą zeszłego sezonu III ligi gr. III. „Miedziowi” byli tym samym zdecydowanym faworytem spotkania 7. kolejki gier czwartego poziomu rozgrywkowego. Tak też wyglądało to spotkanie, w którym to lubinianie prowadzili grę, byli zespołem o wyższej kulturze gry, co udokumentowali trafieniami Łukasza Łakomego i Tomasza Pieńko. Zapraszamy do lektury relacji z tego spotkania!

To Zagłębie przystępowało do tej potyczki w roli faworyta. Tym razem obyło się bez niespodzianek - „Miedziowi” zwyciężyli pewnie, choć momentami na murawie nie działo się zbyt wiele.

Zawodnicy Jarosława Krzyżanowskiego swoją przewagę z samego początku meczu udowodnili już w 11. minucie meczu, gdy Łukasz Łakomy bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonał golkipera naszych rywali - Piotra Wojciechowskiego. Zdaje się, że golkiper gości mógł ustawić tej sytuacji lepiej. Dwa razy bramkarza gości próbował pokonać Rafał Adamski, ale bez wymiernych skutków. Natomiast chwilę później celnym i groźnym strzałem z okolic 25 metra popisał się Łakomy, czujny w bramce był jednak Wojciechowski. Mimo optycznej przewagi „Miedziowych, niestety w pierwszej części gry wiało nudą.

W drugiej części meczu obraz gry uległ nieco zmianie - częściej do głosu dochodzić zaczęli goście. Mimo meldunków pod polem karnym lubinian, Foto-Higiena nie była w stanie stworzyć sobie zbyt wielu klarownych sytuacji do zdobycia bramki. W 54. minucie świetną interwencją popisał się Szymon Weirauch, ratując rezerwy od straty bramki. Lubinianie podwyższyli prowadzenie w 63. minucie, gdy ze skrzydła do środka zszedł Patryk Kusztal, 18-latek prostopadłym podaniem obsłużył Tomasza Pieńkę, który bez większych problemów pokonał Wojciechowskiego. Golkiper gości skapitulował po raz drugi, tym razem przepuszczając piłkę między nogami. W końcówce lubinianie kilkukrotnie egzekwowali rzuty wolne z okolic „szesnastki” Foto-Higieny. Na nic zdały się jednak kolejne próby naszych młodych piłkarzy. Zagłębie II Lubin zwyciężyło 2:0, rehabilitując się tym samym za ostatnią, dotkliwą porażkę z rywalem zza miedzy - Ślęzą Wrocław.

Kolejny mecz nasze rezerwy rozegrają 12 września. Wtedy młodzi adepci AP Zagłębie udadzą się do Bytomia na starcie z miejscową Polonią. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi punktualnie o godzinie 16:00.

7. kolejka III ligi gr. III

Zagłębie II Lubin 2:0 Foto-Higiena Gać

bramki: Łakomy 11, Pieńko 63

Zagłębie II Lubin

1. Weirauch - 2. Kłudka, 3. Rogalski, 4. Bogacz (80' 14. Posmyk), 5. Hanc, 6. Kizyma, 7. Pieńko, 8. Łakomy (46' 15. Zając), 9. Adamski (74' 13. Kolan), 10. Dudziński (89' 17. Dzidek), 11. Kusztal (80' 18. Chmarek).

źródło: Własne, akademiakghm.com