W piątek o godzinie 18:00 meczem Arka – Zagłębie rozpoczną się zmagania w 19. kolejce PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020. Co jeszcze nas w tej serii gier czeka oprócz meczu przyjaźni z Arką?

Jak już wspomnieliśmy, weekendowe granie rozpocznie się od razu od mocnego uderzenia. W Gdyni „Miedziowi” będą starali się wyrwać punkty walczącej o utrzymanie Arce. Więcej o tym meczu przeczytacie w naszym artykule Powtórzyć rezultat z pierwszego meczu | Zapowiedź: Arka – Zagłębie.

Drugi piątkowy mecz będzie miał miejsce o 20:30. Do okupującej ostatnie miejsce Wisły Kraków przyjedzie lider ze Szczecina. To spotkanie zapowiada się na pojedynek bicza z… sami wiecie.

W sobotę odbędą się trzy mecze. Najpierw o 15:00 Raków zagra „u siebie” z Górnikiem, no i w tym meczu sympatycy ekstraklasy raczej nie powinni się spodziewać nadmiaru emocji.

Nieco więcej mogło się dziać na meczu Śląsk – Lech, ale Wojewoda Dolnośląski zdecydował o zamknięciu stadionu dla kibiców z powodu odpalenia pirotechniki na ubiegłotygodniowym meczu Śląsk – Legia. Piłkarsko mecz może należeć do ciekawych ze względu na ostatnią dyspozycję obu drużyn.

Na zakończenie sobotniej części kolejki Legia Warszawa zagra u siebie z Wisłą Płock i jedyne co może nas tutaj interesować, to forma Legii przed zaplanowanym na 20 grudnia meczem z naszą drużyną.

W niedzielę, tradycyjnie już od kilku tygodni, odbędą się trzy spotkania. Na pierwszy rzut do rosołu dostajemy „szlagier” Piast Gliwice – ŁKS. Patrząc na to jak grają ostatnio te drużyny, nie będziemy przesadnie zachęcać do stracenia dwóch godzin w niedzielne popołudnie akurat dla tego arcymeczu.

O 15:00 zagra Korona Kielce z Cracovią i mimo tego, że kielczanie pod opieką Mirosława Smyły prezentują się lepiej niż przed jego zatrudnieniem, to Cracovia będzie faworytem tego pojedynku.

Na koniec kolejki zaplanowano mecz Jagielloni Białystok z Lechią Gdańsk. Postronnych obserwatorów ligi może zaciekawić jak Jagiellonia bez zwolnionego Ireneusza Mamrota przeciwstawi się Lechii Gdańsk, która od kilku meczów gra dużo lepszy futbol, niż miało to miejsce na początku sezonu.

19. kolejka PKO Ekstraklasy

Piątek, 13 grudnia

• Arka Gdynia - Zagłębie Lubin (18:00, Canal+ Sport)
  • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)