Już w najbliższy piątek o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie w ramach 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a ŁKS-em Łódź. Mecz ten będzie idealną okazją do rehabilitacji za przegraną w Częstochowie.

Po porażce 1:2 w ostatnim meczu z Rakowem Częstochowa, ,,Miedziowi" muszą skupić się na jak najszybszym powrocie na właściwe tory, aby podczas ostatnich kolejek sezonu mieć już pewne utrzymanie.

Zagłębie do spotkania z czerwoną latarnią ligi przystępuje z pozycji numer 11. ,,Miedziowych" oraz ,,Rycerzy Wiosny" dzieli jednak aż 17 punktów, a ŁKS jest już ,jedną nogą w Fortuna 1. Lidze.

W tym sezonie z ekipą z Łodzi mierzyliśmy się dwukrotnie. Na własnym boisku zwyciężyliśmy 3:1, zaś na wyjeździe ŁKS odniósł jedno ze swoich pięciu zwycięstw w tym sezonie. Rozegrany w marcu pojedynek został rozstrzygnięty na korzyść gospodarzy w stosunku 3:2.

W historii pomiędzy ŁKS-em a Zagłębiem odbyło się do tej pory 38 meczów, z czego minimalnie lepszy bilans ma drużyna z Łodzi, która odniosła 16 zwycięstw, 15 razy schodziła z boiska pokonana, a 7 razy spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Czytaj także:

Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny ŁKS-u są Łukasz Sekulski i Rafał Kujawa, którzy zdobyli w tym sezonie 4 bramki oraz zanotowali po jednej asyście.

Z pewnością obrona ,,Miedziowych" będzie musiała uważać na Adama Ratajczyka, który pomimo dopiero 18 lat, pokazał się w lidze z bardzo dobrej strony, między innymi zdobywając bramkę przeciwko Zagłębiu.

Nie będzie to łatwy mecz dla lubinian, lecz po przegranej w Częstochowie czas na rehabilitację i zapewnienie sobie spokojnego końca sezonu.

Autor: Oskar Konicki