W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w tureckiej Larze Zagłębie Lubin pokonało FC Voluntari 1:0. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył w 44. minucie Patryk Szysz.

W starciu z 3. zespołem bieżącego sezonu rumuńskiej ekstraklasy szansę otrzymało sporo młodzieżowców. Od pierwszej minuty na boisko wybiegli Tomasz Pieńko, Bartłomiej Kłudka czy Kacper Masiak, a w drugiej połowie na placu gry pojawili się Kacper Lepczyński, Kamil Sobczak, Łukasz Łakomy, Mateusz Kizyma i Patryk Kusztal.

Zwycięstwo Zagłębiu zagwarantował gol z 44. minuty meczu, kiedy to Łukasz Poręba znakomicie dograł wychodzącemu na pozycję Patrykowi Szyszowi, który nie pozostawił złudzeń bramkarzowi Voluntari.

Wygrana to powiew optymizmu na dalszą część przygotowań. Kolejny sparing „Miedziowi” rozegrają już we wtorek 18 stycznia. Wówczas naszym przeciwnikiem będzie Qəbələ FK.

16 stycznia 2022, 15:00 - Kumköy (Limak Arcadia Golf and Sport Resort)

Zagłębie Lubin 1:0 FC Voluntari

bramka: Szysz 44

Zagłębie Lubin

(I połowa) 30. Dominik Hładun - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski - 17. Patryk Szysz, 14. Jakub Żubrowski, 8. Łukasz Poręba, 21. Tomasz Pieńko, 42. Kacper Masiak - 13. Karol Podliński. (II połowa) 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki, 5. Aleks Ławniczak, 24. Kacper Lepczyński, 45. Kamil Sobczak - 26. Kacper Chodyna, 43. Mateusz Kizyma, 99. Łukasz Łakomy, 25. Patryk Kusztal, 9. Erik Daniel - 11. Tomáš Zajíc.