- Cieszę się bardzo ze zwycięstwa. Jest to bardzo cenne dla mnie, bo pokazuje że potrafimy wygrywać i kontrolować spotkanie pomimo nienajlepszej gry - mówił po meczu z Miedzią Legnica Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin.

Piotr Stokowiec (trener Zagłębia Lubin)

- Cieszę się bardzo ze zwycięstwa. Jest to bardzo cenne dla mnie, bo pokazuje że potrafimy wygrywać i kontrolować spotkanie pomimo nienajlepszej gry. Dominowaliśmy, stwarzaliśmy okazje, ale nie potrafiliśmy zabić tego meczu zdecydowanie szybciej. Wymagam od mojej drużyny dobrej organizacji i trzymania meczu pod kontrolą. Dzisiaj zależało mi, żeby wygrać pomimo tego, że momentami mogliśmy grać nieco lepiej. Nie chcę usprawiedliwiać, ale w Legnicy był potworny upał i lepiej zdecydowanie lepiej wyglądaliśmy w drugiej połowie. Cieszę się ogromnie, bo gdy kreujesz i nie wygrywasz to w drużynie może narastać frustracja. Zdajemy sobie sprawę z naszych niedociągnięć, brakuje nam wciąż ostatniego podania i gola, by nie czekać do ostatnich minut. Mam wrażenie jednak, że kontrolowaliśmy i było wiele elementów, które chcemy podtrzymywać. Jest to ważne zwycięstwo także dla kibiców. Wygraną dedykujemy także trenerowi Jarkowi Bako i Marcinowi Kardeli, którzy obchodzili dzisiaj urodziny.

- Diengowi brakuje jeszcze finalizacji. Niektórzy potrzebują dłuższej aklimatyzacji. W zeszłym sezonie miał dobre momenty. Teraz przyjechał troszkę później, ale od dwóch meczów prezentuje się dobrze, musi jeszcze popracować nad finalizacja.

- Bohar też rośnie i ciężko pracuje i być może z Diengiem stworzą parę skrzydłowych w kolejnych meczach. Należy też pamiętać o Gaprindaszwilim.

- Jest duża szansa, że do Zagłębia dołączy napastnik. Sprawa powinna zamknąć się do końca przyszłego tygodnia. Martin ma swoje problemy i trzymam za niego kciuki. Możemy też grać na dwójkę napastników. Kobusiński też dał dzisiaj dobra zmianę. Jeśli chce się o coś grać ,to potrzeba regularnego napastnika, który zagwarantuje przynajmniej 10 goli.

Miedź Legnica - Zagłębie Lubin

Stadion im. Orła Białego 12-08-2022, 18:00