Bilans historycznych starć przemawia delikatnie na korzyść Górnika Zabrze, który na rozegranych 68 meczów wygrał 23 spotkania. Dobrą wiadomością dla kibiców na pewno jest to, że starcia lubinian z zabrzanami zawsze obfitują w wiele goli.

W przeszłości graliśmy ze sobą wielokrotnie, bo aż 68 razy. Górnik tym samym jest w gronie rywali, z którymi najczęściej mierzyliśmy się w swojej historii. Zespół z Zabrza wygrał do tej pory 23 mecze, lubinianie zwyciężyli 19-krotnie, a aż 26 spotkań kończyło się remisem.

Pierwszy pojedynek Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze miał miejsce w sezonie 1985/1986, czyli podczas historycznego debiutu „Miedziowych” w najwyższej lidze. Naszpikowany doświadczonymi graczami Górnik bez większych problemów odprawił nas w stosunku 2:0.

Rozgrywki 2022/2023 przyniosły nam dwa ligowe mecze z Górnikiem Zabrze. W Zabrzu, po dość szalonych 90 minutach, wygraliśmy z tym zespołem 3:2 po dwóch golach Damjana Bohara oraz jednym trafieniu Filipa Starzyńskiego. Nie był to jednak zbyt dobry mecz w naszym wykonaniu, bo choć z przodu wszystko wyglądało, jak należy, tak obrona „Miedziowych” prezentowała się bardzo przeciętnie i dwa stracone gole były łagodnym wymiarem kary.

Na wiosnę nie było już tak przyjemnie, bo przy Skłodowskiej-Curie 98 Górnik Zabrze wygrał z Zagłębiem 2:0. Najpierw po rzucie rożnym gola w 51. minucie spotkania zdobył Emil Bergström, a następnie w końcówce błąd Łukasza Łakomego wykorzystał Dani Pacheco, strzelając gola z dystansu. W tym spotkaniu trener Waldemar Fornalik zdecydował się na grę zestawieniem 1-3-5-2 i nie była to zbyt dobra decyzja, bo starcie z Górnikiem było jednym z najgorszych w naszym wykonaniu w całym sezonie. Ostatecznie po meczu z zabrzanami „Miedziowi” znaleźli się w strefie spadkowej.

Wszyscy liczymy na to, że w poniedziałkowy wieczór będziemy w lepszych humorach, niż po ostatnim spotkaniu. Początek starcia z Górnikiem Zabrze o 19:00.

Historia pojedynków Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

  • Wygrane Górnika: 23
  • Remisy: 26  
  • Wygrane Zagłębia: 19
  • Bilans bramkowy: 98:89

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

Stadion im. E. Pohla 02-10-2023, 19:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 10. kolejka

0:2
(0:1)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (1)01.10.2023 20:38
guest profile picture
I teraz też wygra Górnik. Zabiegają nas i zagryzą. A jak patrzę, że niedługo czeka nas jeszcze mecz z Jagiellonia to strach bierze. Przecież oni tych naszych kołków wbiją w ziemię. Jak pomyśle, że Kopacz ma wyprowadzać piłkę od bramki przy takim pressingu i tempie akcji jaki obecnie gra Jaga czy Legia to masakra...

processing comment