Szkoleniowiec Zagłębia Lubin Waldemar Fornalik po spotkaniu z Miedzią Legnica komplementował swoich piłkarzy, którzy w jego opinii udźwignęli spory ciężar gatunkowy pojedynku derbowego.

Waldemar Fornalik (trener Zagłębia Lubin)

- Na pewno ciężar tego meczu był bardzo duży. Wszyscy widzieli, że różnica punktowa w tabeli nie była duża. Stąd dość zachowawcze granie w pierwszej połowie. Mecz był zamknięty, choć po sytuacji Tomka Pieńki mogła paść bramka. Drugą połowę zaczęliśmy z większym animuszem i były tego efekty. Bramki, które padły dały nam większą swobodę. Szkoda, że nie zdobyliśmy trzeciego gola, bo były ku temu okazje. Bramka dla Miedzi była kontrowersyjna, widziałem już powtórkę i dla mnie to był faul. Dopisujemy trzy bardzo ważne punkty. Mamy młody zespół, jeden z młodszych w Ekstraklasie. Cieszymy się z tych punktów, bo zawodnicy udźwignęli na barkach spory ciężar. Wiedzieliśmy, że sąsiedzi w tabeli wygrali swoje mecze i my też musieliśmy.

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica

Stadion Zagłębia 27-02-2023, 19:00