Sobotnie starcie Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa będzie piętnastą potyczką obydwóch ekip w historii. Bilans meczów jest idealnie wyrównany. Przed spotkaniem, które zostanie rozegrane w ramach 17. kolejki gier PKO BP Ekstraklasy, przypominamy ostatni pojedynek "Miedziowych" z drużyną spod Jasnej Góry, który zakończył się wygraną lubinian 1:0.

Pierwsza potyczka obydwóch ekip sięga sezonu 1980/81. To spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Z Rakowem rywalizowaliśmy jak dotąd łącznie piętnaście razy. Bilans tych pojedynków jest idealnie wyrównany. Zagłębie zwyciężało sześć razy, w trzech meczach dzieliliśmy się też punktami, natomiast "Medaliki" zgarniały komplet oczek sześciokrotnie.

Po raz ostatni "Miedziowi" rywalizowali z obecnym liderem w przedostatniej kolejce ubiegłego sezonu. Wówczas walczące o zachowanie ligowego bytu Zagłębie Lubin pokonało Raków Częstochowa 1:0. Jedyną bramkę w tamtym meczu zdobył w doliczonym czasie gry drugiej połowy Kacper Chodyna. Lubinianie zagwarantowali sobie tym samym utrzymanie, a nasi najbliżsi rywale musieli obejść się smakiem, jeśli chodzi o mistrzostwo Polski.

Bilans Zagłębie – Raków

  • Zwycięstwa Zagłębia: 6.
  • Remisy: 3.
  • Zwycięstwa Rakowa: 6.

 

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa

Stadion Zagłębia 12-11-2022, 20:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 17. kolejka

1:2
(0:2)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)