"Miedziowi" nie dali większych szans grającemu na zapleczu serbskiej ekstraklasy FK Grafičar Belgrad i pewnie pokonali 3:0 rywali podczas sparingu rozgrywanego w Belek. Dwie bramki dla lubinian zdobył Szymon Kobusiński, a jednego gola dorzucił Tornike Gaprindashvili.

Spotkanie od początku było dość emocjonujące, na pewno bardziej niż ostatni mecz z czeskim Bohemians 1905. Pierwsza dogodna sytuacja to dośrodkowanie Arkadiusza Woźniaka do Dawida Kurminowskiego, jednak nasz napastnik nie zdołał strzelić gola. W 19. minucie prowadziliśmy jednak 1:0. Marko Poletanović dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, piłka trafiła na głowę dobrze ustawionego Szymona Kobusińskiego, a ten pokonał bramkarza serbskiego zespołu. Sześć minut później Szymon mógł podwyższyć wynik na 2:0, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Graficara. Po kolejnych sześciu minutach mogło być za to 1:1, ale Filip Kasalica beznadziejnie zachował się w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem i nie zdołał pokonać naszego golkipera, który w tej sytuacji pokazał spory kunszt. Do przerwy gracze obu ekip schodzili przy prowadzeniu „Miedziowych” 1:0.

W 51. minucie spotkania lubinianie podwyższyli wynik na 2:0. Koki Hinokio podał na prawe skrzydło do Tornike Gaprindashvilego, gruziński skrzydłowy podciągnął nieco z piłką, zszedł do środka i lewą nogą uderzył w prawy dolny róg bramki, nie dając tym samym szans bramkarzowi rywali na skuteczną interwencję. Zaledwie po minucie było już 3:0, tym razem z kontrą wyszli nasi piłkarze, a akcję skuteczną podcinką zakończył Szymon Kobusiński. W końcówce meczu swoje sytuacje mieli również Sasa Zivec oraz Andrija Kaludjerović (FK Graficar), ale wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się wygraną Zagłębia Lubin 3:0.

Od 46. do 70. minuty na boisku w barwach Zagłębia Lubin przebywał testowany hiszpański napastnik Nano Mesa. Na tę chwilę ciężko powiedzieć o nim cokolwiek, poza tym, że ma nadwagę.

18 stycznia 2023, 15:00 - Belek (Susesi Football Centre)

Zagłębie Lubin 3:0 FK Grafičar Belgrad

bramki: Kobusiński 19, 51, Gaprindaszwili 50