Druga kolejka rundy rewanżowej przed nami. Już w piątek 29 listopada o godzinie 18:00 meczem Zagłębia z Górnikiem rozpoczniemy 17. serię gier w PKO Ekstraklasie. Zapraszamy na zapowiedź kolejki.

Jak już wspomnieliśmy, zaczynamy naszym meczem z „Żabolami”. Na stronie jest już zapowiedź dedykowana temu pojedynkowi, więc w tym miejscu nie ma sensu się rozdrabniać. Więcej tutaj.

Drugi piątkowy mecz to rywalizacja Wisły Płock z Lechem Poznań, czyli ekip z miejsc 6. i 9. Jeśli zawodnicy tych zespołów nie zapomną jak się gra w piłkę, to dla postronnego widza ekstraklasy mecz powinien w piątkowy wieczór jako-tako podejść.

Piłkarską sobotę rozpoczniemy meczem, nad którym warto się pochylić, jeśli pozwolą na to obowiązki. Nasz zgodowicz - Arka Gdynia - zagra u siebie z Pogonią Szczecin. Mecz może być ciekawy nie tylko na boisku, bo do Gdyni wybiera się spora liczba paprykarzy.

Piast - Śląsk - ten mecz odbędzie się o 17:30 i poza tym, że zagrają drużyny 5. i 3., to chyba zbyt wiele napisać nie można. Czy komuś polecilibyśmy obejrzenie tego spotkania? No nie do końca :-). Ostatni sobotni mecz to zaplanowany na 20:00 pojedynek Legia - Korona.

Ze względu na to, że w 16. kolejce mieliśmy ostatni poniedziałek z ekstraklasą w 2019 roku, to już od 17. kolejki znów wracamy do rozgrywania trzech meczów w niedziele.

W porze rosołowej, czyli o 12:30 zagrają ze sobą Raków i Jagiellonia, o 15:00 w do Łodzi na mecz z ŁKS-em przyjedzie Cracovia, a na koniec kolejki odbędzie się mecz Wisły Kraków z Lechią Gdańsk. Ostatni ze wspomnianych meczów powinien być dla nas o tyle ciekawy, że już we wtorek 4 grudnia zagramy z Lechią w Pucharze Polski, więc możemy powoli podglądać pucharowego rywala.

17. kolejka PKO Ekstraklasy

Piątek, 29 listopada

• Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze (18:00, Canal+ Sport)
  • Wisła Płock - Lech Poznań (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)