Jedno zwycięstwo, jeden remis i aż trzy porażki - oto bilans Zagłębia Lubin w ostatnich pięciu ligowych meczach. Chluby on nie przynosi i złą serię wypadałoby przerwać już w meczu z Górnikiem Zabrze.

To już 61 raz

W piątkowy wieczór z Górnikiem Zabrze zagramy po raz 61. w historii. Do tej pory wygraliśmy 15  meczów, 25 razy zremisowaliśmy i 20 razy przegraliśmy. Zabrzanie to drugi klub, z którym najczęściej mierzyliśmy się na boiskach ekstraklasy i dawnej I ligi. Częściej graliśmy tylko z Legią  Warszawa - 61 razy.

Ostatni mecz z Górnikiem Zabrze rozegraliśmy 26 lipca 2019 roku w 2. kolejce PKO Ekstraklasy. Na stadionie w Zabrzu nie zaprezentowaliśmy się zbyt okazale i ulegliśmy gospodarzom 0:1. Gol Jesúsa Jiméneza z 73. minuty meczu nie musiał być jedynym, którego tego dnia mogli ujrzeć licznie zgromadzeni kibice.

PrawieSąsiedzi w tabeli

Po 16 meczach w PKO Ekstraklasie Górnik Zabrze zajmuje 12. pozycję w tabeli z 17 punktami na koncie. Podopieczni Marcina Brosza do tej pory w lidze wygrali trzykrotnie, osiem razy zremisowali i pięć razy przegrali. Górnik i Wisła Kraków, to jedyne drużyny, które w obecnym sezonie jeszcze nie wygrały na wyjeździe, więc to dobra informacja, jeśli chcemy przerwać złą passę. Trzeba mieć nadzieję, że nie zadziała stara prawda „Masz kryzys? Zagraj z Zagłębiem”, bo w ostatnich sezonach chyba już zbyt wiele drużyn się na nas przełamało.

Znajome twarze

W Górniku Zabrze jest tylko jeden piłkarz, który grał w przeszłości w Zagłębiu Lubin. Jest nim środkowy pomocnik Mateusz Matras, który dla lubinian rozegrał 13 meczów. W poprzednim sezonie, jeszcze przed transferem definitywnym, grał w Górniku na zasadzie wypożyczenia i w wiosennym meczu w Lubinie zdobył przeciwko naszemu zespołowi bramkę.

Również jeden zawodnik „Miedziowych” występował w Górniku Zabrze. Jest to obrońca Bartosz Kopacz, który dla zabrzan zagrał 68 razy, strzelił 10 goli i zaliczył dwie asysty.

Hiszpański duet straszy ligowców… w tym nas

Najgroźniejszymi zawodnikami zabrzan są obecnie Hiszpanie - Igor Angulo oraz Jesús Jiménez, strzelec bramki w lipcowym meczu. Po 16. kolejce Angulo ma na koncie sześć goli i jedną asystę, a Jiménez cztery gole.

35-letni Igor Angulo grał przeciwko „Miedziowym” pięć razy i aż trzykrotnie pokonywał różnych bramkarzy naszej drużyny. Niewiele gorsze statystyki ma Jiménez. 26-latek w trzech meczach przeciwko Zagłębiu zdobył dwa gole i zaliczył jedną asystę. Musimy więc na obu tych piłkarzy uważać, jeśli nie chcemy mieć powtórki z poprzednich meczów.

Z Cracovią bez bramek, więc u nas bez zmian

W meczu z Cracovią nie udało się nic strzelić, więc nie zmienił się dorobek naszych graczy. Nadal przewodzą Damjan Bohar i Sasa Zivec, a także Filip Starzyński. Bohar ma siedem bramek i jedną asystę, Zivec pięć bramek i trzy asysty, a Starzyński jednego gola i sześć asyst.

Prawdopodobne składy

Zagłębie Lubin: Forenc - CzerwińskiKopaczGuldanBalić - TosikSlisz - BoharStarzyńskiŽivec - Sysz.

Górnik Zabrze: Chudy - Sekulić, Matras, Bochniewicz, Janża - Kopacz, Bainović, Matuszek, Baidoo - Jimenes - Angulo.

Początek meczu w piątek o godzinie 18:00. Tradycyjnie tym, którzy nie będą mieli możliwości obejrzenia meczu na żywo na Stadionie Zagłębia, przypominamy, że od 17:40 pojedynek Zagłębia z Górnikiem będzie transmitowany w Canal+ Sport.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Stadion Zaglebia Lubin 29-11-2019, 18:00