Bez Stanisława Gębali, Kamila Drobieckiego i Tomasza Pietruszki, ale za to z powracającymi Marcinem Schodowskim i Marcelem Sroczykiem, przystępowali zawodnicy Zagłębia do starcia z Chrobrym Głogów. Po pełnym emocji meczu, zwrotów akcji i twardej gry, to Chrobry wygrywa 32:29. Zapraszam do relacji z meczu.

Mecz rozpoczęła szybka bramka Tilte dla Chrobrego. Kolejne minuty to jednak koncert Zagłębia, które prowadziło już 1:5 i w 5 minucie o wzięcie czasu został zmuszony Witalij Nat, trener gospodarzy. Od samego początku zaczęły sypać się również dwuminutowe kary w obydwie strony. Pierw wyleciał Jakub Bogacz po stronie Zagłębia a później Tilte oraz Babicz po stronie Chrobrego. W 10 minucie mieliśmy wynik 3:7 dla Miedziowych. Stopniowo gra Zagłębia zaczęła się sypać, dzięki czemu Chrobry doszedł do Zagłębia na 8:9 w 17 minucie, by pół minuty później wyrównać wynik spotkania. Szybko Zagłębie się wtedy wzięło do roboty, doprowadzając do wyniku 9:11 dwie minuty później. Znów Chrobry doskoczył do Zagłębia, przez co o czas poprosił Jarosław Hipner. Końcowe minuty tej połowy były bardzo wyrównane.  Na koniec połowy dwóch zawodników Chrobrego wyleciało na dwie minuty. Mimo to, Zagłębie nie skorzystało z okazji i zeszło na przerwę przy wyniku 13:13.

Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. Otwierająca bramka padła dla Chrobrego, po czym pięć kolejnych zdobyli zawodnicy Zagłębia. I żeby było tego mało, także w 5 minucie drugiej połowy o czas poprosił trener gospodarzy. Efekty było widać już od razu. Chrobry wykorzystał masę naszych błędów, przez co w 39 minucie mieliśmy wynik 19:18 dla głogowian. O czas poprosił Jarosław Hipner. Na niewiele to się zdało. Zagłębie dalej grało coraz słabiej i Chrobry w doszczętny sposób punktował naszych szczypiornistów. W 53 minucie było już 28:24 dla gospodarzy, przez co widmo punktów w tym meczu było coraz mniejsze. W 56 minucie przy wyniku 31:28 Zagłębie straciło piłkę i już niemal pewnym była porażka w tym spotkaniu. Głogowianie czuli w kościach już, że nic im nie może odebrać wygranej. Była jeszcze szansa na remis, lecz błędy Zagłębia sprawiły, że to Chrobry wygrywa 32:29. Kryzys Zagłębia trwa dalej.

SPR Chrobry Głogów - MKS Zagłębie Lubin 32:29 (13:13)

Chrobry

Stachera, Dereviankin, Kapela - Krzywicki, Grabowski, Zdobylak, Warmijak, Klinger, Babicz, Przysiek, Tylutki, Marszałek, Tilte, Orpik, Jamioł, Bekisz

Zagłębie