Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski im. Henryka Reymana 28-11-2020, 20:00, PKO BP Ekstraklasa, Kolejka - 11

(1:2)
(0:0)

• Żółta kartka Y. Bashkirov

39'

• 48'

Żółta kartka L. Burliga

• 55'

Gol F. Brown

• Żółta kartka L. Simic

55'

• Zmiana R. Sirk - S. Mraz

66'

• Zmiana Y. Bashkirov - S. Zivec

66'

• 67'

Żółta kartka Y. Yeboah

• Gol L. Simic

68'

• 77'

Zmiana Jean Carlos - S. Savic

• 77'

Zmiana G. Zhukov - Chuca

• 77'

Zmiana F. Brown - F. Beqiraj

• Żółta kartka J. Zubrowski

78'

• Żółta kartka P. Szysz

80'

• 82'

Zmiana Y. Yeboah - A. Buksa

• Gol K. Chodyna

86'

2 Spalone 0

Ciężko mówić o tym, że nasza drużyna znajduje się w kryzysie, ale ciężko polemizować z faktami. A są one bezlitosne i wskazują, że Zagłębie Lubin nie potrafi wygrać już od czterech meczów i równo 56 dni, a w spotkaniach z beniaminkami z Mielca i Bielska-Białej zaprezentowało katastrofalną formę. Sobotnie starcie z krakowską Wisłą to idealny moment na przełamanie i powrócenie na zwycięskie tory.

Łatwo na pewno nie będzie, bo Wisła obecnie ma swoje problemy i na pewno przed Zagłębiem się nie położy. Po 10 rozegranych meczach Wisła Kraków jest na pozycji 12. i ma w dorobku 10 punktów. Na taki dorobek składają się dwa zwycięstwa, cztery remisy i cztery porażki. Trzy z nich miały miejsce na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. Zagłębie Lubin po 10. kolejce w tabeli jest pięć pozycji nad krakowską Wisłą i jak na razie jego bilans to 4-2-4. W obecnym sezonie Zagłębie nie potrafi grać na wyjeździe, ponieważ każdą z porażek poniosło właśnie w delegacji.

W meczu Wisła Kraków – Zagłębie Lubin oba zespoły będą na tak zwanym musiku. W drużynie z Krakowa, z powodu gorszych wyników, coraz głośniej zastanawiają się nad wymienieniem trenera Artura Skowronka na jakiegoś innego kandydata, z kolei w Zagłębiu wszyscy zaczynają się martwić formą, jaką raczą nas zawodnicy w ostatnich kilku meczach. I choć w przypadku trenera Martina Seveli starcie z krakowskim zespołem na pewno nie będzie o „być, albo nie być”, tak kolejna strata punktów sprawi, że znów wszyscy związani z Zagłębiem zaczną się zastanawiać, czy drużyna i zawodnicy indywidualnie wykonali pod okiem trenera postęp.

Przeczytaj także:

Z Wisłą mierzyliśmy się 54 razy. Bilans meczów jest znacznie lepszy na korzyść Wisły. Zagłębie zwyciężało trzynastokrotnie, jedenaście razy padał remis, a „Biała Gwiazda” zdobywała komplet punktów aż 30 razy. Z „Białą Gwiazdą” ostatni raz graliśmy w 36. Kolejce sezonu 2019/2020, a więcej o tym spotkaniu przeczytasz tutaj.

W zespole gospodarzy nie zagra na pewno Maciej Sadlok, który zmaga się z koronawirusem. Niepewny jest także występ Jakuba Błaszczykowskiego, który ma problemy ze zdrowiem. W składzie Zagłębia Lubin zabraknie na pewno Jakuba Sypka i prawdopodobnie Damiana Oko oraz Dawida Pakulskiego. Wspomniani zawodnicy walczyli lub walczą z kontuzjami. Niepewna jest także sytuacja Adama Ratajczyka oraz Sasy Zivca, którzy nie grali ostatnio. W obu zespołach po ostatnich rozczarowujących wynikach może dojść do zmian personalnych bez względu na sytuację kadrową.

Jak spotkanie się potoczy dowiemy się w sobotę późnym wieczorem. Wszystkich sympatyków „Miedziowych” zapraszamy do śledzenia relacji w naszych mediach społecznościowych oraz oglądania transmisji na żywo na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ 4K Ultra HD.

Do boju, Zagłębie!

Zagłębie Lubin przerwało złą serię czterech meczów bez zwycięstwa i w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy pokonało na wyjeździe Wisłę Kraków 2:1. Było to dość szczęśliwe zwycięstwo, bo styl gry naszej drużyny pozostawiał wiele do życzenia i z mocniejszym rywalem niż Wisła Kraków o zdobycie choćby punktu byłoby dziś niezwykle trudno.

Wisła Kraków zgodnie z zapowiedziami do meczu z Zagłębiem przystąpiła boez Macieja Sadloka oraz Jakuba Błaszczykowskiego. Zaś Zagłębie Lubin na mecz do Krakowa wyszło z kilkoma zmianami, w porównaniu do starcia w Bielsku-Białej. Za Filipa Starzyńskiego, który zmaga się z chorobą, zagrał Jewgienij Baszkirow, który tercet w środku pomocy tworzył jeszcze z Łukaszem Porębą oraz Jakubem Żubrowskim. Na ławce rezerwowych po raz pierwszy od kilku meczów znalazł się Saša Živec, którego obecność, jak się później okazało, miała kluczowy wpływ na końcowy rezultat.

Na boisku a pierwszej połowie działo się niewiele, szczególnie pod bramką Wisły Kraków, bo Zagłębie w pierwszej odsłonie sporkania grało bardzo niemrawo. Niestety większa część ataków naszej drużyny była niedokładna i była przerywana przez zawodników Wisły.

W 16. minucie meczu miała miejsce pierwsza groźna okazja. Po rzucie różnym głową uderzał Frydrych, ale jego strzał nie odnalazł drogi do bramki Hładuna. Kilka minut później swoją sytuację pod bramką Zagłębia Lubin miał Felicio Brown Forbes, ale futbolówka po jego strzale minęła btamke lubinian.

Odpowiedź naszej drużyny miała miejsce dopiero w 28. minucie meczu. Ładnym dryblingiem popisał się Patryk Szysz, ale jego uderzenie minęło bramkę Lisa. Niestety była to jedyna groźna okazja Zagłębia w tej części spotkania. Do przerwy obie ekipy schodziły przy stanie 0:0.

W drugiej połowie działo się już znacznie więcej. Przed wszystkim padały gole. Zanim jednak to nastąpiło w 47. minucie w sytuacji sam na sam po podaniu Dražicia i dość przypadkowym odbiciu piłki od obrońcy Wisły znalazł się Rok Sirk, ale jego strzał obronił bramkarz gospodarzy.

W 55. minucie spotkania straciliśmy piłkę w środku pola, piłkarza Wisły najpierw faulował Lorenco Šimić, ale piłkę przejął Brown Forbes. Napastnik Wisły pobiegł w kierunku bramki, ograł Porębę i pokonał Hładuna, dając prowadzenie swojej drużynie.

W 66. minucie meczu na placu gry pojawił się Saša Živec. Po wejściu tego zawodnika grą lubinian była bardziej uporządkowana i znacznie mniej chaotyczna.

Dwie minuty później z rzutu rożnego dogrywał Jakub Żubrowski, do piłki najwyżej wyskoczył Lorenco Šimić i ładnym strzałem dał naszej drużynie wyrównanie. Po golu na 1:1 zaczęliśmy wyglądać nieco lepiej, ale dalecy jesteśmy od komplementowania zespołu, bo w ogólnym rozrachunku wyglądaliśmy dość słabo.

W 77. minucie spotkania Živec podał w kierunku Chodyny, ten znalazł się w bardzo dobrej sytuacji przed bramką Wisły, ale niestety fatalnie skiksował. "Kapi" zrehabilitował się niecałe dziesięć minut później. "Miedziowi" przejęli piłkę w środku boiska, Živec podał do wbiegającego Chodyny, ten urwał się obrońcy i strzałem po ziemi pokonał Lisa, dając nam prowadzenie 2:1. Do końca spotkania nie oglądaliśmy już ciekawych i groźnych sytuacji i mecz ostatecznie zakończył się naszą wygraną 2:1.

Wynik jest na pewno lepszy niż gra, dlatego jeśli podopieczni Martina Ševeli chcą zdobywać punkty w kolejnych meczach, muszą znacznie poprawić swoją dyspozycję.