Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. zarekomendowała skrócenie przerwy zimowej i rozpoczęcie rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy 29 stycznia 2021 roku. Oprócz tego na posiedzeniu Rady Nadzorczej rozmawiano o rozpoczęciu testowania zawodników testami antygenowymi, na ich zakup spółka zarządzająca ligą przekazała wszystkim drużynom 400 tysięcy złotych.

- Obserwując rozwój drugiej fali pandemii koronawirusa w Polsce i Europie musimy z wyprzedzeniem reagować na potencjalne komplikacje, które mogłyby zagrozić integralności rozgrywek. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z obecnie trwającej rundy Ekstraklasy, a także doświadczenia innych lig europejskich, po przeprowadzeniu dyskusji wśród wszystkich klubów i otrzymaniu większości głosów za takim rozwiązaniem, postanowiliśmy przyspieszyć start rundy wiosennej o tydzień. Skrócenie przerwy zimowej sprawi, że zyskamy dwa dodatkowe terminy, które będziemy mogli wykorzystać w przypadku konieczności przełożenia meczów. Sezon rozpoczął się niemal miesiąc później niż w normalnych okolicznościach i kluby doskonale rozumieją, że sytuacja jest wyjątkowa i niezbędne są decyzje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo rozgrywek – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

źródło: Ekstraklasa.org