W przedmeczowej rozmowie z redaktorami oficjalnej strony klubowej lewy obrońca Mateusz Bartolewski opowiedział nieco o treningach w ostatnich tygodniach oraz o bezpośrednich przygotowaniach do meczu z Legią Warszawa.

- Na pewno każdy trening jest dla mnie po to, aby wywalczyć sobie stałe miejsce w wyjściowej jedenastce. Tak jak wspomniałem, bardzo cieszy mnie fakt, iż mogłem zagrać od początku w pierwszych dwóch spotkaniach nowego sezonu. Na pewno na tym nie poprzestanę i wciąż będę dążył do tego w każdym kolejnym meczu - mówił zawodnik na temat rywalizacji o miejsce w składzie.

- Należy pamiętać, że jest to mistrz Polski i na pewno będą stawiani w roli faworyta. Dobrze utrzymują się przy piłce i mają silny zespół. My jednak musimy przede wszystkim skupić się na sobie. Uważam, że jeżeli uda nam się w stu procentach zrealizować założenia, które dostaniemy od sztabu, to spokojnie można wywieźć z Warszawy komplet oczek i tego zarówno sobie, jak i całej drużynie życzę - dodał piłkarz Zagłębia na temat sobotniego meczu z Legią Warszawa.

Całość można przeczytać tutaj.

źródło: Własne, zaglebie.com