W poniedziałkowym spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia - Zagłębie Lubin trener "Miedziowych" Martin Sevela nie będzie mógł skorzystać z czterech zawodników.

- Nie mamy problemów z zawieszeniami za żółte kartki - bardzo się z tego powodu cieszę. Niestety nie zagra kilku zawodników z powodu kontuzji. W meczu z Rakowem Częstochowa urazu nabawił się Dominik Hładun, a od dłuższego czasu nie ma Pawła Żyry, Dawida Pakulskiego i Kamila Mazka. W Krakowie będziemy musieli sobie radzić bez nich - powiedział Martin Sevela przed spotkaniem z Cracovią.

Najistotniejszy będzie brak Dominika Hładuna. Nasz bramkarz, który w ostatnim czasie wywalczył miejsce w składzie i prezentował się całkiem nieźle, w meczu z Rakowem Częstochowa doznał kontuzji przywodziciela. Na szczęście okazało się, że obejdzie się bez operacji i Dominik powróci do treningów po około pięciu tygodniach. Oznacza to mimo wszystko, że w 2019 roku "Hładi" już nie zagra.

Dawid Pakulski jest rezerwowym, jednak w obecnym sezonie zdołał strzelić już dwie bramki. Jedną w wygranym 5:0 meczu z Wisła Płock, zaś kolejną - bardzo ważną - w wygranym 1:0 pucharowym pojedynku z Koroną Kielce. We wspomnianym, zwycięskim, spotkaniu w Kielcach "Paka" opuścił przedwcześnie boisko z powodu urazu stawu skokowego. Nie wiadomo, kiedy powróci do gry.

Niewiele wiadomo o kontuzjach Kamila Mazka i Pawła Żyry. Prawdopodobnie obaj odnieśli urazy podczas treningów, jednak klub nie podał informacji, kiedy obaj piłkarze wrócą do treningów z pierwszym zespołem.

źródło: Własne, zaglebie.com